ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم گزارش می‌دهد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۱

کارت ملی هوشمند

صدور بیش از ۴ هزار کارت هوشمند در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا و ایجاد دفتر طلاق در این شهرستان از مهمترین مسائل مطرح شده در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، رئیس اداره ثبت احوال شهرضا در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان اظهار داشت: در چهارماهه نخست امسال ۸۶۳ واقعه ولادت به ثبت رسیده در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۹۱۱ مورد بوده است.

عبدالستار الصاق افزود: در چهارماهه نخست امسال ۲۴۱ واقعه وفات به ثبت رسیده در حالی که در مدت مشابه در سال گذشته ۲۷۱ مورد واقعه وفات در شهرستان ثبت شده بود.

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا گفت: از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال ۳۹۹ مورد ازدواج در شهرستان به ثبت رسیده در حالی که آمار ازدواج به ثبت رسیده در مدت مشابه در سال گذشته ۴۹۵ مورد بوده است.

صدور بیش از ۴ هزار کارت هوشمند در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا

وی درباره ارائه آماری از تعداد کارت ملی هوشمند صادر شده در این شهرستان، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۸۷۹ کارت ملی هوشمند در شهرستان صادر شد و این در حالی است که از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۴ هزار و ۶۷۴ عدد کارت ملی هوشمند صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در ادامه جلسه با اشاره به نبود دفتر طلاق در شهرضا، بیان کرد: یکی از دلایلی که دفاتر ازدواج شهرضا علاقه ندارند دفتر طلاق تأسیس کنند منفور و تلخ بودن طلاق است، دفتر طلاق باید خارج از نوبت در شهرضا ایجاد شود

تورج حاجی رحیمیان با بیان اینکه ثبت احوال کشور زیر مجموعه وزارت کشور است، بیان کرد: ثبت وقایع چهارگانه و ارائه آمار وظیفه اداره ثبت احوال است.

وی با تأکید بر اینکه صدور کارت های ملی هوشمند نیازمند اتحاد تمام دستگاه‌ها است، گفت: کارت ملی هوشمند یک مبحث ملی است و اجرای آن به تنهایی از عهده اداره ثبت احوال با امکانات و بودجه حداقلی خارج است.

فرماندار شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه امروزه با وجود ابزارآلات و تکنولوژی‌های به دست آمده، بایستی آمار و اطلاعات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف به‌طور دقیق و به روز باشد، گفت: هر چقدر آمار و اطلاعات زیرساختی دقیقی در دسترس باشد به همان اندازه می‌توان به برنامه‌ریزی‌های موفقی دست یافت.

محسن گلابی افزود: بهره‌گیری از آمار می‌تواند، میزان دقت در برنامه ریزی را افزایش داده و استفاده از آمارهای خرد گروه های هدف جمعیتی یکی از ارکان اساسی در راستای تحقق مطلوبیت در زمینه تدوین برنامه‌های کوتاه و بلند مدت است.

وی با بیان اینکه استخراج آمار دقیق، منظم و به روز وقایع چهارگانه حیاتی به عنوان یکی از ارکان کار ویژه‌های اداره ثبت احوال است، بیان کرد: از آنجا که آمار، پیش نیاز پیشگیری و بیش بینی محسوب می‌شود، باید توجه داشته باشیم که آمار و اطلاعات ثبت احوال دقیق و با کمترین خطا ارائه شود.

ایجاد دفتر طلاق در شهرستان شهرضا

فرماندار شهرضا با اشاره به آمادگی یکی از دفاتر ازدواج شهرضا برای ایجاد دفتر طلاق در شهرستان، اظهار داشت: شهرستان شهرضا یک شهر مذهبی است و به همین دلیل دفاتر ازدواج آن از ایجاد دفتر طلاق خودداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد ازدواج بالا و طلاق پایین نشان می‌دهد که جامعه پر نشاط است، تصریح کرد: اگر دفتر طلاق در شهرستان داشته باشیم، دفتریار آن می‌تواند نقش یک روانشناس را بازی کند و با مشاوره به زوج‌ها از ایجاد طلاق جلوگیری کند.

گلابی با تأکید بر اینکه دستگاه شماره‌خوان نیاز اداره ثبت احوال است، بیان کرد: باید زمان ایستادن ارباب رجوع را در اداره کاهش دهیم.

وجود دفتر طلاق سبب می‌شود آسیب‌های اجتماعی رصد شود

معاون اداره ثبت احوال اصفهان در ادامه جلسه با بیان اینکه امسال یک دفتر پیشخوان دیگر برای صدور کارت ملی هوشمند به شهرستان شهرضا اضافه می‌شود، تصریح کرد: اسکنر ثبت اثر انگشت در صدور کارت ملی هوشمند بالاترین حسگر ضریب انگشت را دارد تا دستگاه‌های امنیتی بتوانند از آن استفاده کنند.

محمد ناظمی‌پور با بیان اینکه بین استان‌ها نرخ صدور کارت ملی هوشمند متفاوت است، بیان کرد: پروژه صدور کارت ملی هوشمند بزرگ ترین پروژه IT کشور است.

وی با بیان اینکه ایستگاه کارت هوشمند ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد، افزود: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی، صدور کارت ملی هوشمند به اداره پست و دفاتر پیشخوان دولت واگذار شده است.

معاون اداره ثبت احوال با اشاره به ایجاد دفتر طلاق در شهرضا، تصریح کرد: وجود دفتر طلاق در شهرستان یک ضرورت است تا به وسیله، آن آسیب‌های اجتماعی رصد شود.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال212 روز قبل