ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۲۹ تير ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۸

جاسوس

دادگاه نظامی غزه احکامی را علیه پنج جاسوس رژیم صهیونیستی صادر و آنها را به اعدام و حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، یک منبع مسئول در دستگاه قضایی نظامی غزه گفت که دادگاه نظامی سه متهم به جاسوسی به‌نام‌های (ن.ا.) متولد سال 1957 از ساکنان غزه، (ر.ع.) متولد سال 1967 از خان‌یونس و (ن.ا.) متولد سال 1978 از شهر غزه را به اعدام محکوم کرد.

دادگاه همچنین طی حکمی 2 متهم دیگر به‌نام‌های (م.ا.) متولد سال 1981 را به 17 سال حبس و (ن.ا.) متولد سال 1967 از شهر رفح را به 20 سال حبس محکوم نمود.

اعتصاب غذای 10 اسیر فلسطینی در زندان

عیسی قراقع رئیس هیئت امور اسرا وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کرد که 10 اسیر فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی به‌منظور درخواست آزادی یک اسیر که بدون محاکمه بازداشت شده است، دست به اعتصاب غذا زدند.

قراقع در حاشیه برگزاری تجمع همبستگی با اسرای فلسطینی که مقابل کمیته جهانی صلیب سرخ در شهر البیره واقع در نزدیکی رام‌الله برگزار شد، گفت: امروز 10 اسیر دیگر در زندان النقب به جمع اعتصاب کنندگان غذا پیوستند و دیروز 10 اسیر در زندان ریمون اعتصاب غذای خود را اعلام کردند و 15 اسیر نیز در زندان عوفر واقع در نزدیکی رام‌الله اعتصاب غذا کرده‌اند.

وی افزود که اعتصاب غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی در حال افزایش است و اعتصاب کنندگان خواهان توقف سیاست بازداشت اداری و آزادی بلال کاید بازداشتی اداری هستند که از 35 روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

قراقع اشاره کرد که تحرکات سیاسی فلسطینی همسو با تلاش‌های بین المللی برای آزادی کاید و توقف بازداشت اداری آغاز شده است.

مشعل خواستار ادامه حمایت‌های ترکیه از مسئله فلسطین شد

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" ضمن محکوم کردن کودتای نظامی در ترکیه، رهبران این کشور را به ادامه حمایت از مسائل و قضایای امت اسلام و منطقه و در رأس آن مسئله فلسطین دعوت کرد.

خالد مشعل در گفت‌وگو با شبکه "تی‌آرتی" عربی ضمن تمجید از مواضع حمایت آمیز ترکیه در قبال مسئله فلسطین اعم از تلاش برای لغو محاصره غزه، حمایت‌های بین المللی این کشور از فلسطین و یا حمایت از ساکنان قدس و کرانه باختری، تأکید کرد که ترکیه مسئولیت‌های بزرگی در قبال مسئله فلسطین بر دوش دارد.

مشعل تصریح کرد: ترکیه نقشی اساسی و محوری در جهان اسلام و سراسر منطقه دارد و ما اطمینان داریم که رهبران این کشور به مسئولیت‌های خود عمل کرده و می‌توانند بین مسئولیت‌های داخلی و خارجی خود توازن برقرار کنند.

وی افزود که در صورت پیروزی کودتای نظامی در ترکیه، ملت فلسطین بیش از هر طرفی متضرر می‌شدند. وی همچنین اشاره کرد که هدف از کودتای اخیر تضعیف ترکیه و بر باد دادن دستاوردهای آن بود.

خالد مشعل در ادامه خاطرنشان کرد: ما به رهبران و ملت ترکیه و تمامی کسانی که از ملت فلسطین دفاع می‌کنند، وفادار خواهیم ماند.

وی همچنین تأکید کرد که حماس به مبانی دموکراسی و آزادی و اراده ملت‌ها احترام می‌گزارد و کسی حق ندارد خواست و اراده ملت را زیر پا بگذارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت: ترکیه کشوری بزرگ و از جمله مهمترین کشورهای اسلامی است و امنیت و آسایش آن و دیگر کشورهای منطقه برای ما مهم است.

خالد مشعل ضمن تمجید از مردم قهرمان ترکیه، ابراز کرد که مردم ترکیه شجاعت و آگاهی مثال‌زدنی از خود به نمایش گذاشتند و با مسئولیت پذیری بسیار عالی به مقابله با کودتای نظامی برخاستند.

وی ضمن طلب آمرزش برای شهدای ترکیه، برای مجروحان نیز شفای عاجل از خداوند سبحان مسئلت نمود.

خالد مشعل افزود: کسانی که در لحظات آغازین کودتای نظامی ابراز خرسندی کردند به هیچ وجه نمی‌توانند این کار خود را توجیه کنند.

وی اظهار کرد که توطئه دشمنان هرگز ضرری به ترکیه نمی‌رساند و موفقیت و سرافرازی این کشور به‌نفع سراسر امت اسلام و به‌مصلحت کل منطقه خواهد بود.

بازداشت 24 فلسطینی دیگر در کرانه باختری و قدس

ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نیروهای این رژیم طی ساعات گذشته 24 فلسطینی را در کرانه باختری و قدس شرقی بازداشت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروهای رژیم صهیونیستی 9 فلسطینی را در شهرک العیساویه واقع در قدس شرقی به‌اتهام پرتاب سنگ به‌سمت خودروهای اسرائیلی بازداشت کردند.

در بخش قدیمی قدس نیز نیروهای پلیس یک فلسطینی 28ساله را به‌اتهام تلاش برای حمله به‌سمت صهیونیست‌ها بازداشت کردند.

از سوی دیگر «افیخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نیروهای این رژیم 14 فلسطینی در کرانه باختری را بازداشت کرده‌اند.

وی افزود که بازداشت شدگان برای بازجویی به مراکز تحقیق انتقال داده شدند.

همچنین باشگاه اسیر فلسطین نیز از بازداشت 18 شهروند در نقاط مختلف کرانه باختری طی دیشب و صبح امروز سه‌شنبه خبر داد.

بر اساس این گزارش، بیشتر این بازداشت‌ها در قدس، نابلس، طولکرم، بیت‌لحم و الخلیل بود.

شهادت یک فلسطینی دیگر به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

مصطفی محمد عثمان براذعیه 51ساله از اردوگاه العروب واقع در شمال الخلیل امروز سه‌شنبه به شهادت رسید.

وزارت بهداشت و درمان فلسطین با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که براذعیه دیروز دوشنبه با سلاح سرد به‌سوی گروهی از نظامیان اسرائیلی در نزدیکی شهرک یهودی گوش عتصیون واقع در شمال الخلیل حمله کرد که در پی این اقدام دلیرانه دو تن از آنان زخمی شدند. نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی پس از این عملیات به‌سوی براذعیه آتش گشودند که در پی این جنایت وی به‌شدت زخمی شد.

ارتش اسرائیل جنازه این شهید را هنوز به خانواده‌اش تحویل نداده است، ارتش همچنان از تحویل پیکر 13 شهید دیگر به خانوادهایشان خودداری می‌کند که اسامی آنها بدین شرح زیر است: ثائر ابوغزاله، بهاء علیان، عبدالمحسن حسونه، محمد ابوخلف، عبدالملک خروب، محمد الکالوتی، انور السلایمة از قدس، عبدالحمید سرور، انصار هرشة، مجد الخضور، محمد طرایره، وائل ابوصالح و ساره طرایره.

عریقات: جامعه جهانی، اسرائیل را برای آزادی پیکرهای شهدا ملزم کند

صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در نامه‌های فوری به وزرای خارجه آمریکا، روسیه، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دبیرکل سازمان ملل متحد از آنها خواست تا برای ملزم کردن اسرائیل به آزادی فوری پیکرهای شهدای فلسطین بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی، اقدام کنند.

عریقات اظهار داشت که گروگان گرفتن پیکرهای شهدای فلسطین و وقت‌کشی در آزادی آنها یک تصمیم سیاسی اسرائیل و در راستای باج‌خواهی از ملت فلسطین و اجرای سیاست مجازات جمعی است.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال216 روز قبل