ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها کارگر ساختمانی پاکستان شاغل در عربستان سعودی قصد بازگشت به کشورشان را دارند.

سفارت پاکستان در عربستان در گفت‌و‌گو با «خبرگزاری فرانسه» اعلام کرد این افراد در حالی قصد عزیمت به پاکستان را دارند که هنوز حقوقی را دریافت نکرده و ماه هاست  منتظر دریافت معوقه‌هایشان هستند.

بر این اساس، قرار است ۴۰۵ کارگر پاکستانی چهارشنبه هفته جاری عربستان را به مقصد کشورشان ترک کنند.

گفته می‌شود ۶۵۰۰ پاکستانی شاغل در عربستان هشت یا نه ماه است که حقوق‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. همچنین کارگران فیلیپینی و هندی نیز ماه‌هاست که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

تعداد کارگران پاکستانی که در عربستان به سر می‌برند بیش از ۱۶ هزار نفر است که وضعیت ۱۰ هزار نفر از آنها اسفناک گزارش می‌شود.
سفارت پاکستان در عربستان پیشتر اقدام به توزیع بسته‌های حمایتی شامل مقداری سهمیه پیاز، گوجه فرنگی، چای و روغن میان کارگران پاکستانی در عربستان کرده بود. برخی شرکت های سعودی هم در ماه‌های اخیر اقدام به اخراج کارگران خارجی از جمله کارگران پاکستانی خود کرده‌اند.
باتوجه به تداوم روند کسری بودجه عربستان که بیشتر به دلیل سیاست‌های دردسر ساز این کشور در پایین آوردن بهای نفت در بازارهای جهانی ایجاد شده است، به نظر می رسد رکود فعالیت‌های عمرانی و ساخت و ساز و رکود اقتصاد،از جمله دلایل اخراج کارگران خارجی از این کشور باشد

انتهای پیام/م

 

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,