ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شیطان بی‌تالک دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از دستگیری اعضای باند کلاهبردار اینترنتی که از طریق بی‌تالک زنان و دختران را اغفال و از انان اخاذی می کرد.

 به گزارش  رکنا، سرهنگ یوسف ملک زاده در گفت و گو با خبرنگاران گفت: یکی از شهروندان به ماموران انتظامی بخش زرقان مراجعه و مدعی شد، شخصی ناشناس از طریق فضای مجازی به مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال از دخترش کلاهبرداری کرده است.

 

وی ادامه داد: موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و با انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد اعضای یک باند از طریق بیتالک زنان و دختران را اغفال و از انان اخاذی می کنند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز اظهار کرد: دستگیری اعضای این باند در دستور کار ماموران قرار گرفت و با تلاش ماموران دو نفر از آنها شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

 

سرهنگ ملک زاده افزود: متهمان دستگیر شده در تحقیقات به جرم خود مبنی بر اغفال و کلاهبرداری از شهروندان از طریق شبکه اجتماعی بی‌تالک با نام مستعار و جعلی اقرار کردند.

 

وی بیان کرد: در ادامه سردسته این باند که بصورت کاملا حرفه ای، دو متهم دستگیر شده را پدر و خواهر خود در اغفالگری معرفی کرده بود و از زنان و دختران جهت جلب اعتماد آنان، خواستگاری می کرد، در شهر شیراز شناسایی و دستگیر شد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز گفت: سرکرده این باند نیز به جرم خود اقرار کرد و هر سه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

منبع : بیتوته

مجله