ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – «پیتر شگرت» سرمربی تیم ملی فوتبال افغاستان پس از سفر به آمریکا و آلمان و زیر نظر گرفتن 2 تورنمنت فوتبالی بین افغانستانی‌های مقیم این 2 کشور در گفتگوی اختصاصی با سایت افغانستان خبرگزاری فارس در خصوص پیامدهای این 2سفر و برنامه‌های آینده تیم ملی فوتبال افغانستان صحبت کرد.

شگرت در خصوص سفر خود به آمریکا و جشنواره ورزشی افغانستانی‌های کلن،گفت:یکشنبه روز بسیار طولانی بود. از صبح زود تا ساعت 10 شب در جشنواره ورزشی افغانستانی‌های مقیم اروپا حضور داشتم.

وی افزود: بازیکنان افغانستانی زیادی از سراسر اروپا و از کشورهای مهمی مثل نروژ،دانمارک،هلند و آلمان در این تورنمنت بازی کردند.

شگرت گفت: همچنین افغانستانی‌های زیادی در فضای صلح آمیز و پر از محبت در این جشنواره یک روزه حضور داشتند.

فضای دوستی بین افغانستانی‌ها بسیار عالی بود

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان اظهار داشت: خیلی خوشحال بودم کودکان افغانستانی بین 5 تا 9 سال را آنجا می‌دیدم که یا به تنهایی حضور یافته بودند و یا هم با خانواده‌شان به جشنواره آمده بودند و برای خودشان فوتبال بازی میکردند.

وی ادامه داد: من این صحنه را در تورنمنت هفته قبل در ویرجینیای آمریکا نیز دیدم و این فضای دوستی بین افغانستانی‌ها بسیار عالی بود.

شگرت گفت: یقیناَ مهمترین و بهترین نکته حضور در این تورنمنت، حضور بازیکنان جوان افغانستانی بود.به نظر من یک تعامل بسیار عالی بین مردم افغانستان وجود دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان،افزود: نکته جالب حضور و تلاش افرادی بود که بدون هیچ دست مزد یا مزایایی برای برپایی و مدیریت این تورنمنت فعالیت می‌کردند.

وی گفت: من میدانم برای راه‌اندازی چنین تورنمنتی چند ماه و چند هفته و چند روز باید کار صورت بگیرد و این برای من تلاش و کوشش افغانستانی‌ها نه تنها درعرصه فوتبال و ورزش، بلکه در تمام عرصه‌ها را نشان میدهد.

شگرت گفت:«کنشکا طاهر»، «انوش دستگیر» و «مسیح سیغانی»، ملی پوشان افغانستانی آنجا حضور داشتند که طاهر و انوش نیز بازی کردند و مسیح فقط برای دیدن هموطنانش آمده بود، و البته من! ( میخندد )

به فکر برگزاری یک اردوی تمرینی هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان در خصوص بازی با لبنان و برنامه آینده تیم ملی گفت: به فکر برگزاری یک اردوی تمرینی قبل از بازی با لبنان هستم، چرا که در چند ماه اخیر یقیناَ بازیکنان و استعدادهای جوانی ظهور کردند که من باید توانایی‌های آنان را از نزدیک بطور فنی ببینم.

وی افزود: امیدوارم با انجام بازی دوستانه مقابل لبنان و آغاز کمپ تمرینی‌مان قبل از بازی با مالزی، بتوانیم با قدرت بیشتری در مرحله نهایی مقدماتی جام ملتهای آسیا ظاهر شویم.

شگرت گفت: من هنوز رویای این را در سر داردم تا بتوانیم به همراه تیم ملی‌مان در بازی‌های جام ملت‌های 2019 حضور  داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان گفت: من به توانایی های بازیکنان افغانستانی باور دارم و همین تنها دلیل برای تلاش و زحمت‌های کنونی می‌باشد.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,