ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 

احتمال بسته شدن گوگل پلاس:

 

شاید مهم‌ترین خبری که پس از خروج گوندوترا (مدیر بخش گوگل پلاس)از گوگل نظر بسیاری را به خود جلب کرده است، عدم اجبار به کاربران برای استفاده از سرویس گوگل‌پلاس خواهد بود.

همانطور که می‌دانید گوگل از هر موقعیتی برای جذب کاربران به سمت سرویس شبکه‌ی اجتماعی خود استفاده می‌کرد که یکی از موارد، استفاده از کاربران سرویس‌های محبوب خود بود. هرچند این خبر تا حدودی خوشحال کننده بود، اما به این نکته هم باید اشاره کنیم که هنوز برای ایجاد یک حساب‌کاربری در جیمیل، باید به داشتن یک حساب‌کاربری در گوگل‌پلاس نیز تن داد.

براساس شنیده‌ها گویا گوندوترا با برخی از طرفداران ترکیب گوگل‌پلاس با سرویس‌های پرطرفدار گوگل دارای تنش‌هایی بوده است. شاید  David Besbris بر صندلی گوندوترا تکیه بزند؛ هرچند شایعات موجود در حاشیه‌ی کمپانی گوگل نشان از انتقال مسئولیت اداره‌ی گوگل‌پلاس به فردی است که هم‌اکنون بر فعالیت تیم کروم و اندروید نظارت دارد و این شخص ساندار پیچای است که هم‌اکنون بر مسند ریاست دو پلتفرم حیاتی گوگل، یعنی کروم و اندروید تکیه زده است. البته هنوز نمی‌توان این شنیده‌ها را قابل استناد خواند.

برخی دیگر از گمانه‌زنی‌ها، خرید واتس اپ توسط شبکه اجتماعی فیسبوک را اصلی‌ترین دلیل برای باز‌شدن درب‌های خروج به روی گوندوترا عنوان کرده‌اند. همانطور که شاید قبلا شنیده باشین گوگل علاقه ی زیادی برای خریدن واتس اپ داشت

یکی دیگر از علائم مبنی بر ناامید شدن گوگل از فعالیت در زمینه‌ی شبکه‌های اجتماعی، تقسیم تیمی ۱,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰ نفری است که تاکنون تحت عنوان تیم توسعه‌ی گوگل‌پلاس در کنار یکدیگر به فعالیت مشغول بوده‌ و سعی در رقابت با فیس‌بوک را داشتند. براساس اطلاعاتی که توسط منابع موجود در گوگل منتشر شده است، تیم توسعه‌‌دهنده‌ی هنگ‌اوتز و همچنین تصاویر گوگل‌پلاس راهی بخش اندروید خواهند شد. بخشی دیگر از کارکنان این بخش نیز روانه‌ی تیم کروم خواهند شد. از این‌رو می‌توان گوگل‌پلاس را به یک مرده‌ی متحرک تشبیه کرد؛ چراکه شواهد موجود نشان از عدم توسعه‌ی آن دارند؛ هرچند به‌نظر می‌رسد که گوگل تصمیمی مبنی بر توفق سرویس‌دهی آن فعلا نگرفته است.

+ 3
مخالفم – 2

منبع : دلگرم

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,