ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شکر تا یک ماه دیگر ارزان می‌شود

  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی ,قیمت شکر

در حالی که طی ماه گذشته قیمت شکر رو به افزایش بود و به کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان رسید، دبیر انجمن صنایع قند و شکر اعلام کرد که تولید شکر از چغندرقند آغاز شده و قیمت این محصول در بازار رو به کاهش است و تا پایان شهریورماه به قیمت منطقی می‌رسد.

بهمن دانایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امسال بهره‌برداری  ۱۵ روز زودتر از سال‌های قبل آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود حدود شش میلیون تن چغندرقند برداشت شود، در حالی که سال گذشته میزان تولید این محصول پنج ‌میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود.

وی با بیان این‌که قیمت شکر در بازار به کیلویی ۲۷۵۰ تومان کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: از روز گذشته خرید چغندرقند در استان آذربایجان غربی آغاز شده و در هفته جاری همه کارخانه‌های این استان شکر تولیدی خود را روانه بازار می‌کنند، همچنین در هفته آینده استان‌های کرمانشاه و همدان نیز خرید چغندرقند و شکر خود را آغاز می‌کنند.

دبیر انجمن صنایع قند و شکر اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن شکر تولید شود که نیمی از آن از چغندرقند و نیمی دیگر از نیشکر صورت خواهد گرفت و بازار در آینده نزدیک تا پایان ماه جاری به تعادل قیمتی خواهد رسید.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,