ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عصر امروز «نیروهای دموکراتیک سوریه» توانستند پس از درگیری سنگین، عناصر تروریستی داعش را از جنوب غرب شهر منبج عقب برانند و از سویی دیگر بخشی از نیروها، توانستند خود را به مرکز شهر نزدیک کنند.

نیروهای کُرد در این عملیات موفق شدند منطقه الکجلی را در جنوب غرب شهر پاکسازی کنند. آنها پس از تثبیت مواضع به سمت مرکز شهر پیشروی کردند و دقایقی قبل خیابان و پل البذار را هم به کنترل خود درآوردند.

به گزارش بین‌الملل فارس، پل البذار، منطقه الکجلی را از منطقه راهبردی النعیمی جدا می‌کند.

همزمان، خبرگزاری «اعماق» وابسته به «داعش» با انتشار تصاویری ویدئویی از چند خودروی منهدم شده نیروهای کُرد در خیابان الرابطه در غرب شهر منبج، تلاش کرد که وضعیت نبرد را به سود خود گزارش کند.


خیابان الرابطه غرب شهر منبج

 

نیروهای کرد عملیات پاکسازی منطقه النعیمی در شرق شهر را هم شروع کرده‌اند.

درگیری شدید در ورودی های این منطقه و میدان الجزیره بشدت در جریان است.

نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین با دفع حملات تروریست ها مانع از اشغال مجدد منطقه الکجلی شدند و توانستند ۹۵۰ تن از شهروندان این محله را به مناطق امن شهر انتقال دهند.

در حالی که عملیات پاکسازی شهر منبج خانه به خانه و خیابان به خیابان ادامه دارد برخی منابع خبری از آزادی کامل این شهر و عقب نشینی تروریست های داعش خبر داده اند که کذب است.

در روزهای گذشته و همزمان با عملیات نیروهای کرد در منطقه الکجلی ۶۰ نفر از شهروندان به دست تروریست ها اسیر شدند اما با عملیات نیروهای کرد این افراد آزاد شدند.

از مرکز شهر هم خبر می رسد نیروهای کرد خود را به میدان الدله رسانده اند و تعدادی از  تروریست های داعش از جمله ابوعائشه با ملیت ترکی و مسوول بخش شرقی شهر منبج به هلاکت رسیده است.

به گزارش بین الملل فارس نیروهای دموکراتیک سوریه از محور غرب به کمتر از یک کیلومتری ( ۸۰۰ متر) مرکز شهر رسیده اند و فاصله آنها از محور شرقی کمتر از دو کیلومتر است.


اندازه بزرگتر نقشه اینجا    

 

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/TUT6K4

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,