ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۹

فلسطین

یک شهرک نشین صهیونیست در تازه‌ترین جنایت علیه فلسطینیان، یک پیرمرد را با مورتور سیکلت خود زیر گرفت که به شهادت این پیرمرد منجر شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، یک پیرمرد فلسطینی امروز چهارشنبه در نزدیکی شهرک دوما واقع در جنوب نابلس با موتور سیکلت یک شهرک نشین صهیونیست زیر گرفته شده و به شهادت رسید.

منابع امنیتی گزارش دادند که «موسی محمود سلمان» (83 ساله) از اهالی روستای تلفیت جنوبی با چارپای خود در حال عبور از جاده ای در نزدیکی چهار راهی دوما بود که توسط یک شهرک نشین زیر گرفته شد.

بازداشت ۱۰ فلسطینی در کرانه باختری

نیروهای اشغالگر اسرائیل امروز چهارشنبه نیز ۱۰ شهروند فلسطینی ساکن نقاط مختلف کرانه باختری را بازداشت کردند.
باشگاه اسیر فلسطینی گزارش داد که ۳ شهروند از اهالی استان نابلس به نام های یعقوب یوسف غازی (۳۷ ساله)، عبدالکریم ربحی داود (۳۰ ساله) و عبدالله محمد حج محمد (۳۱ ساله)، ۳ شهروند از استان طولکرم به نام های عبدالعزیز قاسم زریقی (۳۰ ساله)، عدی عزمی ابو غالیه (۲۶ ساله) و انس حکمت مصاروه و همچنین یک شهروند از استان رام الله به نام یعقوب عبدالجواد رمانه (۳۲ ساله) و یک شهروند دیگر از استان جنین به نام احمد حسن ابوالرب بازداشت شدند.

در قدس اشغالی نیز یک شهروند به نام ایاد زعاتره از اهالی شهرک ابودیس و احمد سویلم نیز به بازداشت نیروهای اشغالگر درآمدند.

باشگاه اسیر فلسطین همچنین اعلام کرد که نیروهای اشغالگر شب گذشته نیز خالد یوسف مطر از اردوگاه قلندیا به اضافه ابراهیم الغول و یاسین ابولاب از قدس را بازداشت کردند.

نصب دوربین های نظارتی جدید در شهر قدس اشغالی

رژیم صهیونیستی به منظور ایجاد جوی پلیسی و ترس و وحشت فلسطینیان، تدابیر امنیتی شدیدی را در قدس اشغالی به اجرا گذاشته و در نظر دارد ۵ مرکز پلیس جدید در این شهر ایجاد کرده و دوربین های مداربسته بیشتری نصب کند.

به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، رژیم صهیونیستی در راستای تدابیر شدید امنیتی در قدس اشغالی صدها دوربین مداربسته جدید در اقصی نقاط این شهر نصب کرده و یک اتاق عملیات وابسته به پلیس نیز تشکیل می دهد تا به دقت و به طور شبانه روزی اوضاع قدس را تحت نظر داشته باشد.

این روزنامه اشاره کرد که رژیم صهیونیستی در چارچوب طرح موسوم به "مباط ۲۰۰۰" یا مرکز نظارت تکنولوژی ۲۰۰۰ اقدام به نصب دوربین های نظارتی جدید در داخل دیوارهای قدس خواهد کرد و به زودی پروژه هایی مشابه را در دیگر مناطق قدس نیز به اجرا می گذارد تا زمینه نظارت هرچه دقیق تر بر اوضاع شهر را  فراهم کرده و به پلیس این رژیم برای خنثی کردن عملیات های مقاومتی کمک  بیشتری بکند.

به نوشته این روزنامه، یگان دوربین های نظارتی وابسته به پلیس رژیم صهیونیستی که مقر آن در شهر قدس قرار دارد، به طور شبانه روزی از طریق ۴۰۰ دوربین نظارتی اوضاع سراسر قدس را تحت نظر دارد و این دوربین ها به پلیس صهیونیستی این امکان را می دهد که مجریان عملیات های مقاومتی را شناسایی کنند و به طور زنده و مستقیم اوضاع قدس را از طریق اتاقی عملیاتی تحت نظر داشته باشند.

در چارچوب این پروژه، تا پایان سال جاری ۱۹۳ دوربین جدید در قدس نصب خواهد شد که به طور ۲۴ ساعت روشن و فعال خواهند بود و مستقیم تصاویر ضبط شده را به مقر عملیات پلیس در مرکز مسکوبیه ارسال می کنند. همچنین قرار است ۶۰ دوربین ویژه نیز برای رصد پلاک خودروها تا پایان سال جاری در قدس نصب شود.

تعدادی از این دوربین ها در بخش غربی قدس و عمده آن ها نیز در بخش های فلسطینی نشین از جمله محله سلوان، طور، وادی جوز و عیسویه نصب می شوند.

در همین راستا، پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به زودی ۵ مرکز پلیس جدید در شرق قدس ایجاد می کند.

به گفته پلیس صهیونیستی، این مراکز در مناطق راس العامود، جبل المکبر، سلوان، عیسویه و صور باهر ایجاد می شوند.

دشمن صهیونیستی به شدت از عملیات های مقاومتی جوانان فلسطینی وحشت زده است و به هر شیوه ای سعی دارد با اتخاذ تدابیر امنیتی و اعمال محدودیت های بیشتر به ویژه در قدس جلوی این عملیات ها را بگیرد اما تاکنون تمامی تدابیر و اقدامات این رژیم برای سرکوب و مهار انتفاضه و عملیات های مقاومتی به شکست کشیده شده و راه به جایی نبرده است. تاکنون در نتیجه عملیات های مقاومتی فلسطینیان از آغاز انتفاضه قدس در اکتبر گذشته نزدیک به ۳۵ نظامی و شهرک نشین صهیونیست به هلاکت رسیده و صدها نفر دیگر هم زخمی شده اند.

یورش مجدد صهیونیست ها به مسجد الاقصی

بیش از ۱۰۰ شهرک نشین تندرو یهودی صبح امروز چهارشنبه تحت حمایت شدید نیروهای امنیتی و پلیس رژیم صهیونیستی از سمت باب المغاربه به مسجد مبارک الاقصی تعرض کردند.

همزمان با تعرض شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، گروهی از اعضای سازمان آثار باستانی رژیم صهیونیستی وارد این مسجد شدند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که یک تیم ۱۳ نفره از سازمان آثار باستانی رژیم صهیونیستی وارد مسجد الاقصی شدند. شهرک نشینان تندرو یهودی نیز که به مسجد الاقصی تعرض کرده بودند، نمازگزاران فلسطینی را تهدید کرده و گفتند که جای شما اینجا موقت است و به زودی باید از اینجا بروید.

"ارنون سیگال" خبرنگار تندرو و نژاد پرست صهیونیست نیز صهیونیست ها را همراهی می کرد.

نگهبانان مسجد الاقصی و نمازگزاران حاضر در آن به شهرک نشینان صهیونیست اجازه ندادند مراسم های دینی را در داخل این مسجد برپا کنند و در اعتراض به ورود آنان به این مکان مقدس فریاد الله اکبر سردادند.

در همین حال، شمار زیادی از نیروهای ویژه و واکنش سریع رژیم صهیونیستی صبح امروز چهارشنبه وارد مسجد الاقصی شده و در محوطه های آن مستقر شدند.

لازم به ذکر است که شهرک نشینان صهیونیست تقریبا هر روزه اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی می کنند و رژیم صهیونیستی نیز مستقیما از این تجاوزات حمایت کرده و به هر شیوه ای در تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد مبارک میان مسلمانان و یهودیان است تا در نهایت بتواند سیطره کامل مسجد را در اختیار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال194 روز قبل