ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خبر داد

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۹:۱۰

علی مویدی

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر به شناسایی یکی از عناصر بزرگ قاچاق مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی پلیس کارهای اطلاعاتی و شناسائی بسیار زیادی را بر روی این گزینه انجام داده بودند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علی مویدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مامورین مبارزه با مواد مخدر در پلیس، بسیج، واجا و ستاد از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه موفق به کشف بیش از ۳۰۰ تن انواع مواد مخدر شدند که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد.

وی افزود: تمرکز بیشتر ما در سال جاری، بر زدن عناصر اصلی به ویژه در مرزهای شرقی کشور است که تاکنون توفیقات و موفقیت های خوبی داشته‌ایم و بنا داریم این روند را با شناسائی و زدن عناصر داخلی و خارجی، با تقویت بیشتر، ادامه دهیم.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به شناسایی یکی از عناصر بزرگ قاچاق مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور اشاره کرد و گفت: نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی پلیس و همکاران ما کارهای اطلاعاتی و شناسائی بسیار زیادی را بر روی این گزینه انجام داده بودند و بالاخره موفق شدند، چندی پیش این عامل را شناسائی و دستگیر کنند.

مویدی با اشاره به این که این فرد یکی از عناصر اصلی ترانزیت مواد مخدر در کشور بود، افزود: دستگیری این فرد، ضربه مهلکی برای مافیای بزرگ مواد مخدر به خصوص در شرق کشور محسوب می‌شود.

قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر و تاکیدات رئیس جمهور گفت: این تاکیدات از اولویت های کاری ستاد است و در سال جاری با توجه به نامگذاری امسال مبنی بر "اقدام و عمل" شاهدات اقدامات برجسته پیشگیری خواهیم بود.

وی تصریح کرد: برنامه‌های ما مقابله با مواد مخدر با تمرکز در شرق و جنوب شرقی کشور، در بخش درمان مقابله با معتادین متجاهر و یا داوطلب است که برای آنان گسترش مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ را در دستور کار داریم.

وی در خصوص قاچاق مواد مخدر از دریا گفت: مافیا همیشه مسیر قابت و مشخصی طی نمی‌کنند و همیشه در حال تغییر روش و تاکتیک هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم تا با کارهای اطلاعاتی، شناسائی و اشراف به خصوص پلیس، مسیرهای متعدد را ناامن کنیم.

وی یادآور شد: هر چند مبارزه با مافیای مواد مخدر از راه دریا سخت است اما جزو اولویت های ماست و در این مسیر در استان هرمزگان اولویت کاری داریم و تمهیدات خوبی را تا پایان سال به عمل خواهیم آورد.

مویدی درباره استان گلستان به عنوان یکی از محورهای اصلی ترانزیت مواد مخدر کشور از شرق به غرب گفت: این محور یکی از راه‌های مواد مخدر از گذشته برای ما محسوب می‌شده و هم‌اکنون هم توجه جدی به آن در دستور کار است، که خوشبختانه در بحث مبارزه و کشفیات توفیقات خوبی در این استان داشته‌ایم و امید داریم این روند با تعامل همه جانبه واجا، سپاه، بسیج و ناجا مسیر را برای ترانزیت ناامن کنیم.

وی با اشاره به هم مرز بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان اظهار کرد: اقدامات خوبی در مرزهای این استان با کشور ترکمنستان انجام شده و اتباع ایرانی که به آن کشور می‌روند، آگاهی خوبی به لحاظ مقررات در کشور همسایه می‌دهیم و مرزبانی اقدامات خوبی هم انجام داده است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال179 روز قبل