ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند  اختصاصی «تابناک باتو»؛ در زمان های گذشته، بیشتر جنگ ها تن به تن انجام می شد. سلاح هایی که در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت، بیشتر شمشیر، زره، فلاخن و …بود. جالب است بدانید، در قرون وسطی که آن را تاریک ترین عصر تاریخ می نامند، میزان ساخت و به کارگیری سلاح های اینچنینی بیشتر از دیگر دوره ها بود.

در این گزارش برآنیم تا تصاویری از این شمشیرها را که بیشتر به قرون وسطی تعلق دارد، برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم. این سلاح ها در حراجی های معروف جهان با قیمت های نجومی بالغ بر میلیون ها دلار به فروش رسیده است.

۱.شمشیر سامورایی
 
 
 

 

شمشیرهایی که ارتش امپراتوری ژاپن استفاده می کرد، «کامکورا کاتانا» نام داشت و جز سامورایی ها کسی حق استفاده از این شمشیرها و حمل آنها را نداشت. یکی از این شمشیرها، حدود ۵۰۰هزار دلار در یک حراجی به فروش رسید.

۲. شمشیر فرمانده دریایی فرانسوی لرد نیلسون
 
شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند 

این شمشیر که در جنگ های امپراتوری فرانسه مورد استفاده قرار گرفته بود، به یکی از فرماندهان ارتش فرانسه به نام لرد نیلسون تعلق داشت و به بهای ۶۰۰ هزار دلار در حراجی آمریکایی سال ۲۰۰۲ به فروش رسید.

۳. شمشیر شاه جهان
 
شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند 

این شمشیر به طور اختصاصی برای امپراتور مغول شاه جهان در قرن هفدهم ساخته شد. جنس آن طلای زرد خالص است و ۷۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

۴. یولیسیز سایمن گرانت
 
شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند 

یولیسیز سایمن گرانت هجدمین رئیس جمهور آمریکا و قهرمان جنگ های داخلی آمریکا بود. گفته می شود، شمشیر او یکی از زیباترین شمشیرهایی است که ساخته شده است. این شمشیر در یک حراجی بین المللی ۶۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

۵. خنجر قبایل بربر
 
 
 شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند

این خنجر در میان قبایل بربر به خصوص در دوران پیش از اسلام بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است. به تازگی یکی از این خنجرها در ایتالیا کشف و بهای آن ۶ میلیون دلار تخمین زده شده است.

۶. شمشیر امپراتوری چین
 
شمشیرهای تاریخی با قیمت های نجومی به فروش رسیدند 

این شمشیر به طور ویژه و اختصاصی برای چانگ لونگ امپراتوری چین ساخته شده بود. جنس آن فولاد و طلای خالص است و در آن از قطعات نقره نیز استفاده شده است و بالغ بر ۷/۷ میلیون دلار قیمت دارد.

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,