ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۸ مهر ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۲

شمخانی

شمخانی با انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیما نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور در همایش بزرگداشت شهدای وزارت نیرو در سالن همایشهای برج میلاد گفت: فرهنگ بی‌بدیلی که منشأ خلق حماسه‌های کم‌نظیر در دفاع مقدس بود، امروز راهنمای جوانان ما در عرصه‌های دفاعی، علمی، مدیریتی و اجتماعی است.

وی با اشاره به ریشه‌های ناب و غیر قابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم‌ستیزی و نفی سلطه استوار شده است، گفت: مهمترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به‌سوی گروه‌های تروریستی و تکفیری خودساخته است که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت می‌بایست با بهره‌گیری از مجموعه ظرفیتهای خود با آن مقابله کنند.

دریابان شمخانی افزود: حرکت جهادی و دفاع مقدس منحصر به ایام دفاع مقدس و یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست.

وی خاطرنشان ساخت: امروز مدیری که گره‌ای از کار نظام باز می‌کند و یا در مردم ایجاد رضایت و امید می‌کند، قطعاً کار جهادی انجام داده است.

شمخانی گفت: وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به‌ویژه در زمان تحریم‌ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم نبرد اقتصادی ما، وزارت نیروست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان "با اقدامات صورت گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی و یا قطعی آب نبودیم"، تأکید کرد: کشور ما با افزایش بهره‌وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به‌ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد.

شمخانی خاطرنشان کرد: بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون ۳ و ۴ برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده‌اند و این نشان می‌دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با طرح این مسئله که به‌خلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردرگمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود، تأکید کرد: امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیتهای کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر از نبرد نظامی است، فراهم شده است.

وی افزود: از ۲۴ بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ۱۹ بند در حوزه مأموریتی وزارت نیرو قرار می‌گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاستها بایستی ستاد ویژه‌ای تشکیل و به‌طور منظم ضمن پیشبرد امور، به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارائه شود.

دریابان شمخانی تصریح کرد: پایه اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی‌های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بدعهدی‌های آمریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

وی یادآور شد: تجربه‌های مختلف در مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده است که اعتماد به آمریکا چه در موضوع آتش‌بس در سوریه و چه در رفع تحریم‌های اقتصادی مصداق حرکت کردن به‌سوی سراب است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال144 روز قبل