ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۳۲

ارتش عراق

نیروهای عراقی خود را برای آغاز حمله به داعش در جنوب موصل آماده می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از شفق نیوز، نیروهای عراقی بعد از آزادسازی الشرقاط آخرین پایگاه داعش در استان صلاح‌الدین، هم‌اکنون خود را برای آغاز حمله به جنوب شهر موصل آماده می‌کنند.

با آزادسازی الشرقاط که جاده امدادرسانی بین موصل و ناحیه الحویجه به شمار می‌رود و آخرین پایگاه داعش در استان صلاح‌الدین به حساب می‌آید، داعش در شمال حویجه تحت محاصره نیروهای پیشمرگه است و در جنوب این شهر نیز تحت محاصره ارتش عراق است.

الشرقاط از لحاظ نظامی یکی از مناطق استراتژیک برای ارتش عراق به شمار می‌رود. 

در همین رابطه یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که شهرستان الشرقاط از مناطق استراتژیک به شمار می‌رود و سه استان صلاح‌الدین و کرکوک و نینوا را به هم وصل می‌کند.

وی افزود: بعد از آزادسازی الشرقاط که حلقه وصل موصل و الحویجه به شمار می‌رود، خطوط امدادرسانی به داعش از موصل به ناحیه الحویجه قطع شده است.

این مقام نظامی عراق گفت که داعش چندین خط دفاعی در موصل داشت که اولین آن شهرستان شرقاط بود، بنابراین داعش خط دفاع اول خود از موصل را از دست داد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰ کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

عملیات آزادسازی موصل از فروردین ماه گذشته آغاز شده و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی چندین روستا و منطقه را از دست تروریستهای داعشی آزاد کرده‌ و دهها تن از عناصر داعش از جمله سرکرده‌های این گروه تروریستی را به هلاکت رسانده‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال151 روز قبل