ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

متخصصان دانشگاه آدلایدِ استرالیا می‌گویند: حدود ۲۲٫۵ درصد از تمامی افراد بزرگسال به طور مداوم سیگار می‌کشند و ۴۳ درصد از کل جمعیت جهان مواد الکلی مصرف می‌کنند. این در حالی است که هر دوی این عادت‌ها بیشترین ضرر را برای انسان‌ها دارند.

کارشناسان سلامت با استفاده از اطلاعات موجود در وب‌سایت‌های سازمان جهانی بهداشت و دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدر ملل متحد به بررسی میزان و شیوع مصرف موادالکلی، تنباکو و نیز داروهای روان‌پریشی پرداختند. بررسی این اطلاعات آشکار ساخت که به طور تقریبی حدود یک میلیارد انسان (۲۲٫۵ درصد از بزرگسالان) در سراسر جهان محصولات دخانی مصرف می‌کنند. همچنین در حالی که ۳۲ درصد از تمام مردان در مقایسه با هفت درصد زنان، محصولات دخانی استعمال می‌کنند، برآوردها نشان می‌دهد که نسبت فوت مردان و زنان به دلیل مصرف تنباکو به ترتیب ۱۱ و ۶ درصد است.

دکتر «لیندا گوئینگ»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه آدلاید گفت: ۱۱ درصد از فوتی‌ها در مردان و شش درصد از مرگ و میرها در زنان در سال به مصرف تنباکو مرتبط می‌شود. اگرچه آمار استعمال دخانیات بنا بر نتایج این مطالعات بالا است اما مصرف مواد الکلی نیز در بحث اعتیاد، نقش پررنگی دارد.

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین بیش از دو میلیارد نفر مواد الکلی مصرف می‌کنند که ۲۴۰ میلیون نفر از آنان از اختلال مصرف مواد الکلی رنج می‌برند. علاوه بر این نسبت مصرف این مواد در مردان بیش از زنان است. 

ایسنا

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , ,