ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – شناگر افسانه ای آمریکا قهرمان شنای ۲۰۰ متر مختلط انفرادی شد و با قهرمانی در این ماده، یک مدال طلای دیگر به کلکسیون مدال های طلای پرشمار خود اضافه کرد.

به گزارش وب سایت نود، مایکل فلپس که به او لقب سلطان آبها را داده اند، موفق شد به چهارمین مدال طلای خود در رقابت های المپیک ریو ۲۰۱۶ دست یابد و نام خود را به عنوان نخستین شناگر المپیکی ثبت کرد که توانسته چهار مدال طلای متوالی را در یک ماده انفرادی تصاحب کند.

شب گذشته مایکل فلپس آمریکایی موفق شد در فینال ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی به مقام قهرمانی دست یافته و چهارمین طلای خود در المپیک ریو، و در مجموع بیست و دومین طلای ادوار مختلف المپیک، را از آن خود کرده و یک شب فراموش نشدنی دیگر را در سالن آکواتیکس المپیک برای ورزش جهان و همچنین تاریخ بازی های المپیک رقم بزند. در این ماده شناگران چینی و ژاپنی به ترتیب به مدال های نقره و برنز دست یافتند.

فلپس در المپیک ریو چهار مدال طلا در ماده های ۲۰۰*۴ متر شنای آزاد مردان، ۲۰۰ متر پروانه مردان، ۱۰۰*۴ متر شنای آزاد مردان و شنای ۲۰۰ متر مختلط انفرادی را کسب کرده است.

نکته جالب در مورد مایکل فلپس اینست که اگر او به تنهایی به عنوان یک کشور در رقابت های المپیک شرکت می کرد، در المپیک ریو تا کنون در جایگاه نهم و در رده بندی کلی تاریخ المپیک هم در جایگاه ۴۵ قرار می گرفت. یعنی فلپس به تنهایی از بیش از ۱۵۰ کشور جهان در المپیک بیشتر مدال طلا کسب کرده است.

 

۲۰۸۱

 

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,