ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – شمشیرباز کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر نماینده کره جنوبی پیروز شد و به جمع ۸ نفر برتر این رقابت ها صعود کرد.

به گزارش وبسایت نود، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مجتبی عابدینی، شمشیرباز سابر کشورمان در دومین دیدار خود در این رقابت‌ها بونگلی گو از کره جنوبی را ۱۵ بر ۱۲ شکست داد و به جمع ۸ نفر پایانی راه یافت.

وی در مرحله اول به مصاف آندری یاگودتا نفر نوزدهم رنکینگ جهانی از اوکراین رفت و در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۹ برابر این حریف به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

عابدینی موفق شد با شکست حریف قدرتمند کره ای خود که نفر سوم جهان و قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن بود به جمع ۸ شمشیرباز برتر صعود کند.

مجتبی عابدینی با صعود به جمع ۸ نفر برتر المپیک در شمشیربازی ایران تاریخ ساز شد و این نخستین بار است که یک شمشیرباز ایران به این رده از المپیک و مسابقه های معتبر جهان صعود می‌کند.

شمشیرباز کشورمان در دور بعد باید با برنده بازی تان وو از ویتنام و آنسنت از فرانسه دیدار کند. مسابقه بعدی شمشیرباز کشورمان ساعت ۲۳:۰۵ برگزار می شود.

رییس فدراسیون شمشیر بازی پس از پیروزی شیرین مجتبی عابدینی در دومین مسابقه خود مفابل حریف قدرتمند کره ای، با تبریک این برد روحیه بخش گفت که عابدینی کار بسیار بزرگی انجام داد و عملکردش عالی بود.
باقرزاده افزود: مجتبی امروز قهرمان المپیک لندن را حذف کرد این شمشیر باز کره ای ١٠ سال است که به کسی نباخته اما امروز در مقابل عابدینی زانو زد.
رییس فدراسیون شمشیر بازی افزود: عابدینی با این پیروزی بین ٨ نفر برتر المپیک قرار گرفت و امیدوارم پیروزی هایش همچنان ادامه داشته و به مدال برسد

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,