ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور – شرکت سیگیت (Seagate) که در زمینه تولید دیسک سخت فعالیت می کند با معرفی سری جدید دیسک های سخت ۱۰ ترابایتی خود محدوده جدیدی را برای این ابزارهای ذخیره سازی تعریف کرده است. در حقیقت، این شرکت پر ظرفیت‌ترین دیسک سخت جهان برای استفاده مصرف کنندگان خانگی را معرفی کرده است.

سیگیت دیسک‌های سخت 10 ترابایتی جدید خود را معرفی کرد

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، اگرچه بیشتر کاربران خانگی ممکن است به ۱۰ ترابایت فضای ذخیره سازی نیاز نداشته باشند اما در اختیار داشتن درایوی که فضای کافی برای ذخیره تمامی عکس های ۴۰ مگاپیکسلی، ویدئوهای ۴K و بازی های ۶۰ گیگابایتی را ارائه می کند بدون تردید تجربه ای خوشایند خواهد بود. دیسک سخت سیگیت باراکودا پرو (BarraCuda Pro) با ظرفیت ۱۰ ترابایت، سرعت گردش ۷۲۰۰ دور در دقیقه و نرخ انتقال پایدار ۲۲۰ مگابایت در ثانیه را ارائه می کند. این دیسک سخت برچسب قیمت ۵۳۵ دلاری را یدک می کشد.

درایو ۱۰ ترابایتی دیگر سیگیت که دستگاه های فضای ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) را هدف قرار داده به نام آیرون‌ولف (IronWolf) شناخته می شود. این درایوها با باراکودا پرو متفاوت بوده و دارای حسگرهای لرزش چرخشی برای مقابله با لرزش شدید هستند. درایوهای آیرون‌ولف برای RAID و بازیابی خطا بهینه‌سازی شده و برچسب قیمت ۴۷۰ دلاری را یدک می کشند.

اسکای‌هاوک (SkyHawk) سومین درایو ۱۰ ترابایتی جدید سیگیت است که به منظور استفاده در سیستم های نظارتی طراحی شده است. این دیسک سخت به ۶۴ دوربین وضوح بالا امکان ثبت اطلاعات روی درایو به صورت همزمان را می دهد. درایوهای اسکای‌هاوک همانند درایوهای آیرون‌ولف دارای حسگرهای لرزش هستند تا از عملکرد بادوام و طولانی مدت آنها اطمینان حاصل شود. سیگیت سرویس های بازیابی داده را برای این درایوها در نظر گرفته است تا نسبت به در امان بودن داده ها اطمینان حاصل شود. درایو ۱۰ ترابایتی سیگیت اسکای‌هاوک برچسب قیمت ۴۶۰ دلاری را یدک می کشد.

درایوهای آیرون‌ولف و اسکای‌هاوک که بر مشتریان تجاری متمرکز هستند دارای وارانتی سه ساله بوده و درایو بارکودا پرو که برای مصرف کنندگان خانگی طراحی شده وارانتی ۵ ساله دارد. وارانتی طولانی‌تر درایو باراکودا پرو می تواند قیمت گران‌تر آن نسبت به دو درایو دیگر را تشریح کند.

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,