ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در قزوین:

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۲:۲۹

علی اکبر ولایتی

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: برخی از کشورها از اینکه چین می‌خواهد جاده ابریشم را احیا کند خرسند نیستند ولی ایران هیچ مشکلی با این مهم ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی‌اکبر ولایتی صبح امروز در مراسم افتتاحیه یازدهمین اجلاس جهانی جاده ابریشم در سرای سعدالسلطنه قزوین با اشاره به اینکه ایران با تجدید بنای جاده ابریشم توسط چین هیچ مشکلی ندارد اظهار داشت: برخی از کشورها از اینکه چین می‌خواهد جاده ابریشم را احیا کند خرسند نیستند ولی ایران هیچ مشکلی با این موضوع ندارد. احیای جاده ابریشم چین را به‌عنوان قدرت برتر اقتصادی دنیا معرفی می‌کند و این مهم در حالی است که ایران با این اتفاق موافق است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با ابراز "سیاست‌های ایران و چین هرچه به جلو حرکت می‌کنیم به یکدیگر نزدیک‌تر می‌شود" عنوان کرد: آخرین آن سیاست چین در موضوع سوریه است. ما اکنون ۵ سال است که از حکومت قانونی سوریه حمایت می‌کنیم، اخیراً ملاحظه کرده‌اید که سیاست چین در سوریه به سیاست‌های ایران نزدیک شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: چین به‌عنوان نخستین شریک تجاری ایران در سالهای گذشته محسوب می‌شود و این مهم در حالی است که فاصله چین به‌‌عنوان شریک نخست اقتصادی با شریک دوم اقتصادی ایران بسیار زیاد است.

ولایتی با بیان اینکه مصلحت استراتژیک کشورها اقتضا می‌کند که موضوعات امنیتی را در تبادلات لحاظ کنند، گفت: اگر قرار باشد تبادلات جاده ابریشم مجدداً از سر گرفته شود باید موضوعات امنیتی مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه امنیت بالای ایران می‌تواند به این مهم کمک زیادی کند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با یادآوری اینکه ایران به کشورهای مختلفی متصل می‌شود اظهار داشت: چابهار در آینده‌ای نزدیک به‌‌عنوان مرکزی مانند شانگهای در غرب آسیا تبدیل می‌شود و شاه‌راهی برای کشورهای جاده ابریشم خواهد بود. بدون تردید چین هرگونه مطالعه‌ای را در زمینه جاده ابریشم انجام دهد باید ایران را به‌‌عنوان یکی از شاه‌راه‌های ارتباطی خود انتخاب کند.

ولایتی با اشاره به اینکه در تجارت بین ایران و چین کشور ایران پرچمداری می‌کند تصریح کرد: در گذشته رابطه فرهنگی، تجاری و دینی بین ایران و چین بیش از سایر ملل بوده و این مهم باید در جامعه امروز هم انجام شود.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال177 روز قبل