ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نامه جمعی از دانشجوان بورسیه به نمایندگان مجلس

۱۸ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۰

بورسیه

جمعی از دانشجوان بورسیه در نامه‌‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رکود شدید و رخوت و خمودی در فضای دانشگاه‌ها، سیاست‌های دولت در عرصه علم و دانشگاه را شکست‌خورده توصیف کرده‌اند.

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شکست سیاستهای دولت یازدهم، با عاملیت وزیر فعلی علوم در عرصه علم و دانشگاه خبر داده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: فضای دانشگاه‌ها که تا چند سال پیش موتور محرکه نظام آموزش عالی برای پیشتازی در عرصه تولیدات علمی بود، اکنون در چنان رخوت و خمودی‌ای فرو رفته که زنگ هشدار را به صدا درآورده است.

این گروه از دانشجویان در نامه خود از رکود شدید حاکم بر فضای دانشگاه‌ها در سومین سال از عمر دولت یازدهم، رواج جو ناامیدی و افسردگی شدید در میان دانشجویان به‌ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ایجاد جو امنیتی و خفقان در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها، حضور عناصر مسئله‌دار و دارای سوابق ضدامنیتی در دانشگاه‌ها و سرکوب مطالبات صنفی، به عنوان بخشی از نتایج مدیریت ضعیف فرهادی در وزارت علوم یاد کرده‌اند.

در این نامه آمده است: فضای دانشگاه‌ها که تا چند سال پیش موتور محرکه نظام آموزش عالی برای پیشتازی در عرصه تولیدات علمی بود، اکنون در چنان رخوت و خمودی‌ای فرو رفته که زنگ هشدار را به صدا درآورده است. در ابتدای شروع این رویکرد، دلسوزان به مسئولان دولتی هشدار می‌دادند که رویه سیاسی‌کاری افراطی، نتیجه‌ای جز عقب‌ماندگی در شور و نشاط علمی نخواهد داشت. آمار نگران‌کننده از اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر، بالا رفتن ناهنجاریهای اخلاقی در عرصه حجاب و عفاف و موارد متعدد خودکشی، همگی در کنار هم، نشان از شکست سیاستهای دولت یازدهم، با عاملیت وزیر فعلی علوم در عرصه علم و دانشگاه دارد. 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال140 روز قبل