ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس فلسطینی با خبرنگار تسنیم در غزه مطرح کرد

۱۹ مهر ۱۳۹۵ – ۰۰:۱۱

یوسف شرقاوی کارشناس فلسطینی

یک کارشناس مسائل راهبردی در غزه تاکید کرد هر کس در برابر جنگ نسل کشی که آل سعود علیه مردم یمن به راه انداخته سکوت کند، شریک جنایات این رژیم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از نوار غزه، «یوسف الشرقاوی» کارشناس مسائل راهبردی در واکنش به جنایت هولناک روز شنبه ۱۷ مهر آل سعود در بمباران مراسم ترحیمی در صنعا که به گفته منابع یمنی بیش از ۵۰۰ شهید به جا گذاشته است، تاکید کرد هرگونه سکوت در برابر جنگ سعودی علیه مردم عربی یمن و نسل‌کشی در این کشور به مثابه مشارکت در این جنایات است.

الشرقاوی که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود اقدامات آل سعود در یمن که آخرین آن بمباران وحشیانه سالن ترحیم در صنعاء بود، تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته در نتیجه دیگر هیچ توجیهی برای ادامه این سکوت مرگبار که پوششی برای ارتکاب جنایات هولناک بیشتر فراهم می‌کند، وجود ندارد.

این کارشناس نظامی فلسطینی بر ضرورت توقف همدستی برخی رژیم‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با آل سعود و پایان حمایت‌های آنها از متجاوزان تاکید کرد.

الشرقاوی با بیان این‌که، خون برادران یمنی ما وجدان‌های بیدار جهان را به درد آورد و جریحه دار کرد،‌ افزود اگر رهبران مذهب اهل سنت بنا به اجتهاد عمل می‌کردند، حج تمتع را تا اطلاع ثانوی یا حداقل تا زمانی که تجاوزات سعودی به یمن متوقف شود و  تا زمانی که توطئه‌چینی وهابی علیه تمام امت اسلام به پایان برسد،‌تعطیل می‌کردند، این توطئه وهابی در راستای منافع آل سعود قرار دارد که در فساد اخلاقی و مالی غرق شده‌اند.

الشرقاوی تصریح کرد اعراب و مسلمانان آزاده مسئولیت دارند اجازه ندهند خون‌های پاکی که در سرزمین یمن ریخته شده،‌هدر رود.

این کارشناس فلسطینی در پایان به تسنیم گفت : این قربانیان تا زمانی که از آنها دفاع نکنیم،‌گریبان ما را رها نخواهند کرد، اگر در برابر خون ریخته شده آنها سکوت کنیم، تاریخ هرگز ما را نخواهد بخشید و هرگز این قصور و کوتاهی ما را نخواهد بخشید.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال138 روز قبل