ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 سوزاندن کالری با رقص:رقص یک نوع ورزش به همراه هنر است، ولی اینکه سوزاندن کالری با رقص در هر بار رقصیدن چه میزان است همیشه به طور کامل مشخص نیست.اما با توجه به نوع رقص و میزان شتاب و عوامل دیگر می توانیم حدود سوزاندن کالری را در رقص محاسبه کنیم.با دلگرم همراه شوید:

 سوزاندن کالری با رقص

 

کالری

میزان سوزاندن کالری در رقص بستگی به وزن شما دارد.بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، یک شخص با وزن نزدیک به ۶۰ کیلوگرم، ۹۰ کالری در ۳۰ دقیقه رقص آرام، ۱۶۵ کالری در رقص متوسط و ۱۸۰ کالری در رقص با سرعت می سوزاند.اگر وزن شخص نزدیک به ۷۵ کیلو باشد در رقص آرام ۱۱۲ کالری در رقص آرام، ۲۰۵ کالری در رقص متوسط و ۲۲۳ کالری در رقص تند میسوزاند. به همین ترتیب اگر شخص نزدیک به ۹۰ کیلو وزن داشته باشد، بین ۱۳۳ تا ۲۶۶ کالری در رقصی ملایم رو به تند در نیم ساعت می سوزاند.

 

 طول زمان رقص

بیشتر کلاس های رقص در دنیا نزدیک به یک ساعت طول می کشند. اگر در هفته ۱۵۰ دقیقه ایروبیک کار کنید کالری مورد نظرتان را برای سلامتی و لاغری می سوزانید.اما این میزان در رقص و در خانه به چه صورت باید باشد؟ کار سختی نیست تنها باید ۳ روز در هفته هر بار به مدت نیم ساعت به سرعت و شدت و پر انرژی برقصید.در این صورت میتوانید روی سوزاندن کالری به میزان کافی با رقصیدن حساب کنید.

 سوزاندن کالری با رقص

میزان ضربان قلب

بالا بردن ضربان قلب در حین ورزش کردن اصلی ترین کلید برای سوزاندن کالری و کاهش وزن است.بعضی از رقص ها شاید سرگرم کننده و مهیج باشند اما اگر هدف شما سوزاندن کالری و کاهش وزن باشد، برای شما کافی نیست.برای یک تمرین مناسب و سریع رقص، ضربان قلب شما باید ۷۰ تا ۸۵ درصد یعنی در ماکزیمم ضربان قلب باشد. در این رنج ضربان قلب شما به طور موثری کالری می سوزانید و وزن کم میکنید.اگر شما در حین رقص ضربان قلبتان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ماکزیمم ضربان قلب باشد، در حال انجام تمرین ملایم هستید.برای محاسبه ماکزیمم ضربان قلب خود سنتان را از عدد ۲۲۰ کم کنید.

 

میزان تلاش

رقص می تواند بهترین تمرین ایروبیک باشد، تا زمانی که شما با هدف و پر تلاش و منظم آن را انجام دهید. تلاشی که در حین رقص برای سوزاندن کالری و کاهش وزن انجام می دهید می تواند شما را به هدفتان برساند.تمرین نا منظم و آرام به شما در این زمینه هیچ کمکی نخواهد کرد.پس برای نتیجه گیری بهتر از رقص برای سوزاندن کالری آن را با تلاش و تمرکز کافی دنبال کنید.

 

 

تهیه و ترجمه:مجله اینترنتی دلگرم

منبع : دلگرم

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,