ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های ترکیه افشا کردند سازمان تروریستی «فتح‌الله گولن» (فِتو) در سال ۲۰۱۲ قصد داشته مخفیانه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را به قتل برساند.

روزنامه «ینی شفق» اسنادی را از «حسین ساریجیجک» عضو سازمان فتو بدست آورده که نشان می‌دهد طرفداران گولن در سال ۲۰۱۲ برنامه ریزی کرده بودند تا اردوغان را طی یک عمل جراحی به قتل برساند.

ساریجیجک که بعد از وقایع دسامبر سال ۲۰۱۳ دستگیر شده بود، ضمن اعتراف به برخی اقدامات سازمان گولن، حدود ۲۰۰ سند محرمانه را در اختیار دادستانی ترکیه قرار داد.

ینی شفق اقدامات دادستان‌های طرفدار گولن در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ را که طی آن قصد داشتند با انجام تحقیقاتی ادعایی درباره تعدادی از سران و مقامات ارشد دولتی، آنها را از قدرت به زیر بکشند، به کودتا تشبیه کرد. اردوغان بعنوان یکی از اهداف این اقدامات، در آن زمان نخست وزیر بود.

بر این اساس، ساریجیجک درپی ارتباط با یک امام جماعت و یک سرهنگ وابسته به سازمان گولن دریافته بود که آنها قصد داشتند در روز هفتم فوریه اردوغان را طی عمل جراحی ترور کنند اما نخست وزیر وقت ترکیه در آخرین لحظه عمل خود را لغو کرد.

 انتهای پیام/م

http://fna.ir/RR05YQ

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,