ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

۰۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۹

دری نجف آبادی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه سلب تابعیت "آیت‌الله عیسی قاسم" مصداق بارز نقض حقوق بشر است، گفت: رژیم آل‌خلیفه و آل‌سعود در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت الله قربان‌علی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک که در مصلای بیت‌المقدس اراک برگزار شد با اشاره به جنایات اخیر نسبت به مسلمانان کشمیر اظهار داشت: جنایات و درگیری روزهای گذشته در منطقه مسلمان‌نشین و علیه مسلمانان کشمیر هند دل مسلمانان و آزادگان جهان را به درد آورد.

وی افزود: کشورهای پاکستان و هند از سالیان قبل بر سرمنطقه کشمیر اختلاف داشته‌اند ولی این موضوع نباید سبب ریخته شدن خون مسلمانان بی‌گناه این منطقه شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: مردم و حکومت هندوستان باید با عقلانیت این مسئله و جنایت و خشونت علیه مسلمانان کشمیر را پیگیری و از وقوع دوباره اختلافات در این منطقه جلوگیری کند.

امام جمعه اراک با راجع به جنایات رژیم صهیونیستی و همدستان رژیم صهیونیستی و عمال این رژیم برای مقابله و ضربه به امت اسلامی گفت: سال‌هاست که جهان غرب به‌سردمداری آمریکا و رژیم صهیونیستی جنایتکار چشم طمع به منافع منطقه دوخته و از هرخباثتی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان و ایجاد ناامنی در منطقه فروگذار نیستند چراکه این‌گونه می‌توانند منابع موجود در منطقه را به یغما ببرند.

وی افزود: رفتار آل خلیفه برضد علما و شیعیان در بحرین با حمایت‌های رژیم آل سعود، آمریکا و رژیم صهیونیستی جنایتکار اتفاق می‌افتد که جلوگیری از این موضوع نیازمند اتحاد و همدلی مسلمانان جهان است.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: سلب تابعیت "آیت الله عیسی قاسم" از علمای شیعه بحرین از سوی آل خلیفه مصداق بارز نقض حقوق بشر است چراکه رژیم جنایتکار آل خلیفه انتظار دارد هر جنایاتی را علیه شیعیان انجام دهد و کسی هم به رفتار زشت و خصمانه‌اش اعتراض نکند.

وی بیان کرد: رژیم آل خلیفه و آل سعود گمان می‌کنند که با دستگیری رهبران انقلابی در بحرین فریاد مظلومانه و حق‌طلبانه ملت بحرین و سایر مسلمانان ساکت و خاموش می‌شود درحالی که این جنایتکاران باید بدانند که رفتار وحشیانه و ستمگرانه‌شان، سبب شعله‌ور شدن خشم مردم شده و این رژیم را در سراشیبی سقوط قرار می‌دهد.

امام جمعه اراک گفت: این درحالیست که مجامع بین المللی که هر لحظه فریاد دموکراسی و دفاع از حقوق بشر را در منافع ابرقدرتهای جنایتکار سر می‌دهند در شرایط ناگوار منطقه، سکوت می‌کنند که در چنین وضعیتی مسلمانان باید با وحدت و همدلی در راستای ایجاد آرامش گام بردارند.

وی افزود: متأسفانه آمریکای جنایتکار به‌بهانه مبارزه با تروریسم بیش از ۱۳۰نفر از زنان و کودکان بی‌دفاع عراق را به خاک و خون کشیدند و هیچ یک از مجامع بین‌المللی نیز در این باره اقدامی انجام ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به حوادث ترکیه گفت: متاسفانه پیگیری‌های غلط دولت ترکیه خسارات سیاسی و فرهنگی بیشتری به این کشور وارد کرد و اردوغان باید همه تلاش خود را برای شناسایی و مجازات عاملان اصلی کودتا به کار گیرد.

وی افزود: جامعه ایران اسلامی همواره خواستار برقراری امنیت در منطقه بوده و با محکومیت ناآرامی‌های اخیر ترکیه، پشتیبانی خود را از مردم این کشور اعلام می‌کنند.

امام جمعه اراک با توجه به ۵ مرداد و سالروز عملیات مرصاد گفت: این عملیات ظفربخش آخرین اقدامات رزمندگان اسلام در ۸سال دفاع مقدس و پایانی افتخار آفرین برای دوران مقاومت ملت غیور ایران و سقوطی همیشگی برای منافقان بود.

وی افزود: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد مانند بسیاری از عملیات‌های دیگر نشانه ظرفیت‌های بزرگ نظام جمهوری اسلامی در عرصه نبرد و رویارویی با دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به‌مناسبت فرارسیدن سالروز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش پهلوانی و باستانی از نظر ظرفیت فرهنگی و معنوی فراوان، می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ ارزشی در دیگر رشته‌های ورزشی نیز مؤثر باشد.

وی افزود: فرهنگ ورزش باستانی که پیوند خورده با ارزش‌های والای اسلامی و دینی است باید در جامعه نهادینه شود زیرا ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ورزشی است که افراد ذکر اهل بیت(ع) می‌گویند و بر خصلت‌های انسانی تکیه می‌کنند.

امام جمعه اراک به اقامه نخستین نمازجمعه در دوران بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ۵مردادماه ۱۳۵۸ نخستین روز اقامه نماز جمعه در ایران است که به‌امامت مرحوم آیت الله طالقانی در تهران برگزار شد چراکه نماز جمعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در اسلام به بعضی از اجتماعات مثل نماز جمعه، نماز جماعت و نماز عید بسیار سفارش و تأکید شده است.

وی افزود: نماز جمعه در ابتدا یک مانور سیاسی برای ما به حساب می‌آید و همچنین نمایش قدرت مسلمانان است زیرا اسلام تأکید کرده که مردم در نماز جمعه شرکت کنند تا از طریق امام جمعه از شرایط و وضعیت دنیا آگاهی پیدا کنند و در مواقع مختلف تصمیمات آگاهانه و هوشیارانه بگیرند.

آیت الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: نماز جمعه عامل تقویت اتحاد بین مسلمانان بوده و امت اسلامی می‌تواند با تقویت این پایگاه در برابر توطئه‌های دشمنان به پیروزی برسد زیرا نماز جمعه یک دانشگاه ملی و رزمایش همگانی است که کمترین کارکرد آن تحکیم پایه‌های نظام سیاسی در داخل و خارج از کشور است.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال214 روز قبل