ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۰

بهت زدگی مردم در روزهای سرد اندونزی و مالزی

سفیرمالزی در ایران با اشاره به اینکه رشد گردشگری هر کشوری منوط به همکاری تمام سازمانهای است بر داشتن برنامه‌ای در ایران برای آموزش فعالان گردشگری و افزایش خدمات با کمترین هزینه‌ تاکید کرد،گفت:ایرانیها در مالزی از هر خارجی دیگری بیشتر پول خرج می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، راجا نور شیروان زین‌العابدین – سفیر مالزی در ایران در مراسم معرفی و رونمایی دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران (۱۸ تا ۲۱ بهمن) درباره تجربیات این کشور در زمینه گردشگری اظهار داشت:‌ تعداد گردشگران در کل جهان طبق آمار سازمان جهانی جهانگردی امسال ۴ درصد رشد داشته، این در حالیست که رشد اقتصادی جهان فقط ۲٫۵ درصد بوده است. اگر به آمار و ارقام سال گذشته توجه کنیم، می‌بینیم که گردشگری در ۱۵ سال اخیر عملکرد بهتری به نسبت اقتصاد داشته است.

وی  ادامه داد: در مالزی گردشگری دومین صنعت درآمدزا از لحاظ جذب ارزهای خارجی به حساب می‌آید. ما در سال ۱۹۹۸ میلادی به جذب ۵٫۵ میلیون گردشگر با ۲٫۱ میلیارد دلار درآمد موفق شدیم. انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ میلادی ۳۶ میلیون گردشگر به مالزی سفر کنند و ۴۲ میلیارد دلار درآمد ارزی به دست آوریم. بنابراین در کمتر از ۲۵ سال آینده صنعت گردشگری برای مالزی حاصل می‌کند ۲۰ برابر خواهد بود.

زین‌العابدین عنوان کرد: در سال ۲۰۱۴ این صنعت ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری و ۱۳ درصد اشتغالزایی برای مالزی در بر خواهد داشت.

وی سپس به سودی که مالزی به ازای ۹ سال حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بدست آورد اشاره کرد و گفت:‌ در ابتدای مشارکت غرفه کشور ما در این نمایشگاه فقط ۱۲ متر مساحت داشت، اما در چهار سال اخیر مساحت آن به ۴۲ متر رسید. طیف فعالیت‌ها نیز به صنایع دستی، غذای سنتی، ارائه بلیت‌های رفت‌و برگشت رایگان به مالزی با مشارکت دو هواپیمایی ایران و ساخت سه هتل در مالزی به خاطر استقبال گردشگران ایرانی، گسترش پیدا کرد. بنابریان حضور ما در این نمایشگاه بسیار سودمند بود.

سفیر مالزی در ایران گفت: بر اساس آمار موجود، گردشگران ایرانی در زمینه درآمدزایی برای مالزی در رتبه پنجم قرار دارند، این به آن معنی است که گردشگران ایرانی به نسبت گردشگران خارجی هزینه بیشتری در سفر خرج می‌کنند.

وی همچنین از دولت ایران درخواست کرد؛ برای توسعه همکاری اطمینان بیشتری را در طرف مقابل ایجاد کند و در عین حال وضعیت زیرساخت بویژه در بخش اقامت را بهبود بخشد و زمینه بازاریابی برای محصولات مالزی را فراهم کند. ضمن آنکه برنامه‌ای برای توسعه نیروی انسانی و افزایش کیفت خدمات با کاهش هزینه‌ها داشته باشد.

همچنین در ادامه این مراسم فرهاد امینیان – مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی که اجرای دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران را برعهده دارد، در مراسم رونمایی از پوستر این نمایشگاه که با حضور معاون گردشگری کشور صورت پذیرفت، به افزایش شرکت‌کنندگان خارجی در دو سال گذشته اشاره کرد و عنوان کرد: این حضور سال پیش با ۱۵۸ درصد رشد همراه بوده است. با توجه به احتمال استقبال بیشتر از نمایشگاه امسال، ۹ سالن به نمایشگاه امسال اختصاص داده می‌شود و فضا تا ۱۵ درصد به نسبت سال گذشته افزایش خواهد داشت.

اهداف ما جاه‌طلبانه نیست

در این راستا علی باقر نعمتی زرگرآبادی  – مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری نیز در ادامه این مراسم به شعار نمایشگاه امسال "ایران را متفاوت ببینید" اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که زیبایی‌های ایران آنقدر لایه‌لایه و گسترده است که می‌طلبد فعالان صنعت گردشگری را دعوت کنیم تا با ایرانی متفاوت روبر شوند.

وی همچنین بیان کرد: تجربه کشورهای مانند مالزی و ترکیه در گرشگری نشان می‌دهد که اهداف ما چندان جاه‌ طلبانه نیست بلکه منطقی و قابل توجیه جلوه می‌کند.

به گزارش تسنیم – دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با مشارکت کشور مالزی از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. همچنین در این مراسم که با حضور معاون گردشگری کشور و سفیر مالزی در ایران و نمایندگانی از کشورهای اسپانیا، سوئیس، بلغارستان، مالزی، ‌عراق، ‌افغانستان، ترکیه، روسیه، غنا و شیلی حضور داشتند، پوستر دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران نیز رونمایی شد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال130 روز قبل