ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سعید کشن فلاح درگذشت

 سعید کشن فلاح، کارگردان تئاتر ساعتی پیش در بیمارستان شهید بهشتی همدان درگذشت. حال این کارگردان تئاتر در راه مسافرت از کرمانشاه به همدان نامساعد شده و پس از بستری شدن در بیمارستان شهید بهشتی همدان دار فانی را وداع گفت.

بیوگرافی کوتاه سعید کشن فلاح

سعید کشن فلاح متولد ۱۳۳۵، بازیگر و استاد دانشگاه بود . وی فارغ التحصیل کارشناس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس بود و علاوه بر بازی، کارگردانیو نویسندگی هم کرده بود.
 سال ۱۳۸۳ سعید کشن فلاح به عنوان مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری منصوب شد که یک دوره جشنواره تئاتر کوتاه جوان (دوره چهارم)، ۷ دوره جشنواره سراسری تئاتر ماه، یک دوره جشنواره سراسری پانتومیم، یک دوره جشنواره تک و یک دوره مسابقه نمایشنامه نویسی سیره پیامبر اعظم(ص) در زمان مدیریت ایشان برگزار شد.
 

فعالیت های هنری سعید کشن فلاح

 این استاد برجسته فعالیت های کلانی انجام داده بود از جمله :
 تدریس در دانشگاههای مختلف کشور ، مدیریت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از سال ۸۳ تاکنون ریاست دانشگاه هنر، عضوهیات علمی دانشکده سینما وت ئاتر، دبیری جشنواره های بین المللی تئاتر فجر، تئاتر ماه، تئاتر دانشجویی، تئاتر دفاع مقدس، عضویت در شورای سیاستگذاری، هیات بازخوانی، بازبینی و داوری چندین جشنواره تئاتر در کشور، مدیریت تالار مولوی تالیف چندین آثار پژوهشی در حوزه فرهنگ و هنر از جمله فعالیتهایی است که این چهره ماندگار عرصه فرهنگ و هنر انجام داده بود
 

بازیگری سعید کشن فلاح

 این مدرس، کارگردان و مدیر تئاتری در پرونده هنری خود کارگردانی نمایش های «ﻭﺍﺗﺴﻼﻭ »، « ﻣﺮگ ﺁﻭﺍ »، « ﺣﻜﻢ ﺩﺍﺩﮔﺎﻩ »، « ﺭﻭﺷﻨﺎیی ﺗﻴﺮﻩ »، « بی ﺭﻳﺸﻪ« و بازی در نمایش های « ﻟﻴﺮﺷﺎﻩ »، « ﺗﻴﺮ ﻏﻴﺐ »، « ﺻﺎﺑﺮﻳﻦ » و « ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭی » را ثبت کرده بود. 
 

علت فوت سعید کشن فلاح

 وی مبتلا به دیابت (قند خون) بود که عامل درگذشت وی شد . 
 
عکس سعید کشن فلاح

پیام تسلیت مدیر کل هنرهای نمایشی در پی درگذشت سعید کشن فلاح

انا لله و انا الیه راجعون 
خبر جانکاه غیاب "استاد سعید کشن فلاح" را به ناگواری و تلخی باید باور کنیم. بزرگ مردی که حضور بی بدیل او در تئاتر امروز، چنان خورشید تا همیشه خواهد درخشید.حضور ایشان در تئاتر کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جایگاههای موثری همچون دانشگاه، شورای مرکزی ارزشیابی و نظارت،جشنواره بین المللی تئاتر فجرو…همیشه به عنوان تکیه گاهی موثر برای تئاتر کشور و نسل جوان برآمده از انقلاب بود. فقدان آن معلم مهربان و استاد یگانه را به خانواده معززش و اصحاب فرهنگ و هنر خاصه جامعه داغدار تئاتر تسلیت عرض می نمایم. روح و روانش قرین حضرت حق.
مهدی شفیعی
مدیر کل هنرهای نمایشی

سعید کشن فلاح کارگردان تئاتر درگذشت

منبع : namnak.com

مجله