ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر ارشاد در گفت‌وگو با تسنیم:

۰۴ شهریور ۱۳۹۵ – ۲۰:۰۵

علی جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دو بار هیئت ایرانی برای اعزام حجاج در حج امسال با سعودی‌ها مذاکره کردند که این مذاکرات به‌دلیل کارشکنی مسئولان عربستان با شکست مواجه شد.

علی جنتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: در رابطه با اعزام حجاج ایرانی در حج امسال برای انجام مناسک حج هیئت ایرانی دوبار با مسئولان عربستان مذاکره کردند که این مذاکرات به‌دلیل کارشکنی سعودی‌ها عملاً با شکست مواجه شد و طرف سعودی به هیچ وجه حاضر نبود که خواسته‌های اولیه هیئت ایرانی را تأمین کند که امنیت زائران ایرانی نیز جزو خواسته‌های اصلی هیئت ایرانی بود مورد قبول واقع نشد.

وی گفت: مسئولان عربستانی حتی امنیت زائران ایرانی را قبول نکردند که تأمین کنند و حتی در ایجاد تسهیلات برای ویزا معتقد بودند که باید در کشور ثالث ویزا بگیریم و این موضوع مورد قبول ما نبود چرا که درخواست ما تفاهم‌نامه‌ای است که  سال‌ها قبل برای حج امسال منعقد می‌شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نهایت مسئولان عربستانی حاضر نشدند که خواسته‌های هیئت ایرانی را قبول کنند و تصمیم بر این شد که امسال اعزام حجاج به حج تمتع را تعطیل کنیم.

جنتی در رابطه با پیگیری حادثه منا نیز بیان کرد: سال گذشته در حادثه منا بیش از ۴۶۰ نفر از حجاج ایرانی شهید شدند که مسئولان ایرانی این موضوع را به‌طور کامل پیگیری می‌کنند و با استفاده از روابط سیاسی سعی می‌کنیم که تحقق حق این شهدا انجام شود.

وی تصریح کرد: کوچک‌ترین موضوع در احقاق حق شهدای حادثه منا دریافت غرامت از طرف مسئولان سعودی است که مسئولان این کشور باید حداقل غرامت این شهدای منا را پرداخت کنند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال183 روز قبل