ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سریع‌ ترین آسانسور جهان

این آسانسور می‌تواند با سرعت باورنکردی ۲۰٫۵ متر بر ثانیه حرکت کند که این میزان از سرعت حرکت سریع‌ترین دونده جهان یعنی «یوسین بولت» هم بیشتر است.

به گزارش فارس، شرکت میتسوبیشی سریع‌ترین آسانسور جهان را با سرعت ۲۰٫۵ متر بر ثانیه در برج شانگهای راه‌اندازی کرد.

 

برج شانگهای دومین ساختمان بلند جهان محسوب می‌شود که در شهر شانگهای چین واقع شده است و هم‌اکنون سریع‌ترین آسانسور جهان را هم در خود جا داده است.

 

ژوئیه امسال برای این آسمان‌خراش ۶۳۲ متری یک پروژه منحصر به‌فرد تعریف شد تا شرکت میتسوبیشی آسانسور خود را با بالاترین سرعت برای آن راه‌اندازی کند و از امروز آسانسور مذکور به صورت فعال مورد استفاده قرار گرفت.

 

این آسانسور می‌تواند با سرعت باورنکردی ۲۰٫۵ متر بر ثانیه حرکت کند که این میزان از سرعت حرکت سریع‌ترین دونده جهان یعنی «یوسین بولت» هم بیشتر است. البته یوزپلنگ وحشی با میانگین سرعت ۲۹ متر بر ثانیه از این آسانسور سریع‌تر حرکت می‌کند.

 

برای رونمایی و آغاز به کار این آسانسور کارشناسان و خبرنگاران از نقاط مختلف جهان در شهر شانگهای جمع شدند و طی مراسمی اعلام شد که هیچ  آسانسور دیگری روی کره زمین نمی‌تواند با این سرعت به بالا و پایین حرکت کند.

 

پس از این آسمان‌خراش، مرکز اقتصادی گوانگجو با سرعت ۲۰ متر بر ثانیه، برج ۱۰۱ تایپه با سرعت ۱۶٫۸ متر بر ثانیه، مرکز تجارت جهانی One نیویورک با سرعت ۱۰٫۲ متر بر ثانیه، برج خلیفه دبی با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه، برج جهانی Lotte سئول با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه، برج ویلیس شیکاگو با سرعت ۸٫۱ متر بر ثانیه و ساختمان ایالتی ایمپایر نیویورک با سرعت ۷٫۱ متر بر ثانیه سریع‌ترین آسانسورهای جهان را در اختیار دارند.

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,سریعترین آسانسور

 

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,سریعترین آسانسور

 

 

منبع : بیتوته

مجله