ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربیان تیم های ملی فوتبال مالزی و افغانستان پیش از دیدار تدارکاتی روز سه شنبه، قبل از ظهر امروز در نشست خبری قبل از آغاز این بازی شرکت کردند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

اونگ کیم سووی مربی مالزیایی تیم ملی فوتبال مالزی فکر می کند افغانستان حریف جدی تری نسبت به سنگاپور برای تیم او می باشد.

سووی حضور بازیکنان افغان در لیگهای اروپایی را مهم می داند و پیروزی ماه حمل افغانستان مقابل سنگاپور را دلیلی دیگر بر قوی بودن تیم افغانستان ارائه می کند.

سووی گفته است مهمترین هدف تیم او نخوردن گل است. او از نمایش بازیکنان جدید راضی به نظر می رسد. به نظر می رسد تیم مالزی از ناحیه دفاع مشکل دارد و همین بار باعث شده تا این مربی چند بازیکن جدید را به خط دفاع اضافه کند.

تیم مالزی برای حضور در مسابقات جنوب شرق آسیا آمادگی می گیرد. مربی این تیم اعتراف کرده است که تیم او هنوز در مرحله آزمایش چند سیستم بازی است و چند بازیکن جدید را مورد آزمایش قرار می دهد. این دقیقا شرایطی است که تیم افغانستان دارد، زیرا چندین بازیکن جدیدا به تیم ملی دعوت شده اند و فرصت زیادی برای بازی در مقابل لبنان را نداشته اند.

در مورد شرایط جسمی بازیکنان، مربی تیم ملی مالزی گفته است که به جز سه بازیکن، دیگر بازیکنان تیمش کاملا خوب هستند و امید می رود از آن سه بازیکن نیز استفاده شود. با این حال، او اضافه کرده است که بازیکنان اندکی بعد از بازی با سنگاپور و بازگشت از آنجا خسته هستند. به همین دلیل، تیم مالزی امروز یک تمرین خفیف خواهد داشت.

پیتر شگرت مربی تیم ملی افغاستان در این کنفرانس خبری از نبود چند بازیکن خود به دلیل مصدومیت شکایت کرد و گفت از این نقطه نظر با تیم مالزی شباهت هایی دارد. به گفته شگرت ۸ تا ۹ بازیکن افغانستان را به دلیل مصدومیت نتوانسته با خود به مالزی ببرد. با این حال، شگرت گفته است که این مصدومیت ها در جریان بازی بازیکنان در باشگاه های شان بوجود آمده و او می خواهد حضور بازیکنان جدید را نیز آزمایش کند. شگرت می گوید به دلیل اینکه اکثر بازیکنان او در اروپا بازی می کنند، این را باید انتظار داشت که بعضی اوقات باشگاه ها مانع حضور بازیکنان در تیم های ملی شان شوند.

شگرت در مورد تیم مالزی گفته است که این تیم در حال تغییر نسل فوتبال خود است، اما مالزی کشور بزرگی است و لیگ مهمی دارد و این خیلی با ارزش است. شگرت اضافه می کند که مالزی راه خود را پیدا می کند و سال آینده تیم بزرگی خواهد داشت. مربی تیم افغانستان در کنفرانس خبری گفت با توجه به امکاناتی که مالزی دارد اگر تیم فوتبال این کشور خوب بازی نکند برای او قابل فهم نخواهد بود.

شگرت هم چنین در کنفرانس خبری گفت که چیزهای زیادی در مورد مالزی و فوتبال آن از فیصل شایسته که در سوپر لیگ این کشور بازی می کند شنیده است ولی او تنها منبع اطلاعاتش نیست.

فیصل شایسته، کاپیتان تیم ملی افغانستان، نیز در این کنفرانس خبری حضور داشت و از رفاقت خود با ماتیو دیویس، مدافع تیم ملی مالزی در تیم پاهانگ یاد کرده است. شایسته گفت که دیویس نه تنها کاپیتان تیم او است بلکه همسایه او در محق اقامتش در مالزی است. شایسته هم چنین گفت که با دیویس در مورد اینکه فردا کدام تیم می برد جوک های زیادی گفته ایم، اما این خیلی خوب است که برای اولین بار در مقابل هم تیمی ام با لباس تیم ملی روبه رو میشوم.

برگرفته شده از صفحه فیس بوک فوتبالنامه 

مجله