ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گزارش خبری/

۰۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۹

جیش الفتح

سردرگمی و آشفتگی در حال حاضر بر جیش الفتح که طی روزهای اخیر متحمل شکست‌های سنگین شده،‌ سایه افکنده است، باند مخوفی که سرکردگانش به‌آسانی قادر به جبران این شکست‌ها نیستند و به همین سبب به حربه‌های مختلفی متوسل شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل تسنیم، این سؤال مطرح است: آیا جیش الفتح پس از آنکه نبردهای اخیر حلب، آن را ضعیف کرده است، دچار سردرگمی و آشفتگی شده است؟ این یک سؤال واقعی است به‌ویژه اگر در نظر بگیریم که نبردهای اخیر در جنوب و غرب حلب، خسارت‌ها و تلفات سنگین به این گروه تروریستی وارد کرده است.

اگرچه حمایت‌های برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از این تشکل تروریستی، خسارت‌های وارده در سطح تسلیحاتی و مهمات این گروه تروریستی را جبران می‌کند، ولی این گروه قادر به جبران تلفات انسانی خود و تروریست‌ها در آنچه با هیاهوی فراوان، «حماسه فتح حلب» می‌خواندند، نیست. تلفات سنگین، سرکردگان این گروه را وادار کرده است به تبلیغات گسترده‌ رسانه‌ای برای جذب تروریست در جیش الفتح بپردازند، چرا که طی درگیری‌های اخیر بیش از هزار تروریست از جمله بیش از ۵۰ سرکرده آنها به هلاکت رسیدند و هزاران نفر هم زخمی شدند که در اصطلاح نظامی قادر به فعالیت نیستند و معنایش کمبود بیشتر در زمینه نیرو است.

کمبود شدید نیرو در این گروه تروریستی به‌شکل دیگری آشکار شده و آن اجبار کودکان برای پیوستن به جیش الفتح و وارد کردن آنها در درگیری‌های شدید است، سرکردگان تروریست‌ها، در حالی کودکان را با زور و تهدید وارد درگیری‌ها می‌کنند که آموزش‌های اولیه آنها درباره نحوه  استفاده از سلاح پایان نیافته است.

سرکردگان جیش الفتح در یک اقدام فریبنده دیگر برای جذب افراد، جوانان مناطق تحت اشغال خود در ادلب و حومه آن را از طریق بلندگو و با وعده‌‌های مالی و سفر به ترکیه جذب می‌کنند و پس از جذب، آنها را در مواضع این گروه تروریستی مستقر می‌کنند.

این گروه تروریستی چندملیتی طی روزهای اخیر تبلیغات گسترده‌ای به‌ویژه در سطح مجازی برای تشویق کودکان کم‌سن‌وسال برای پیوستن به این باند خطرناک که در عملیات گسترده ارتش سوریه متحمل شکست‌های سنگین و به‌تبع آن ضعیف شده است، به راه انداخته است.

دلیل دیگری که می‌توان شکست جیش الفتح و حماسه ادعایی‌اش برای فتح حلب را اثبات کرد، دخالت تروریست سعودی‌الاصل، عبدالله المحیسنی به‌عنوان مفتی شرعی جیش الفتح است که شخصاً با دیدن وضعیت بحرانی و نابسامان این باند تبهکاران تروریست در فضای مجازی و از طریق توئیت‌های خود این بار نه برای آنچه حماسه فتح حلب می‌خواند، بلکه برای جذب تروریست به‌طور گسترده فعال شده است و با همان لحن فریبنده و اظهارات تحریک آمیز و استفاده ابزاری از مسائل دینی و وعده‌های توخالی خود به‌دنبال خارج کردن این باند تروریستی شکست خورده از وضعیت به‌هم ریخته و بحرانی است و عنوان "به جیش الفتح بپیوندید" را برای تحرکات خود انتخاب کرده است.

در این میان حمایت‌های آمریکا از جبهه تروریستی النصره همچنان ادامه دارد، اقدام فریبنده الجولانی در تغییر نام جبهه النصره به جبهه فتح الشام با هماهنگی با آمریکا و دیگر حامیان این گروه تکفیری به‌ویژه عربستان بوده،‌ چرا که جبهه النصره شاخه سوری شبکه تروریستی القاعده است و آمریکا برای آنکه بتواند آن را در فهرست به‌اصطلاح معارضان یا گروه‌های مسلح میانه‌رو قرار دهد، بهترین کار را تغییر نام دانست که الجولانی برای اولین بار در یک نوار ویدئویی چهره خود را به‌طور کامل نشان داد و این‌گونه القا  کرد که دیگر جبهه النصره ارتباطی با القاعده ندارد، درخواست روسیه از آمریکا برای انجام اقدام جدی علیه جبهه النصره و هشدار درباره شکل‌گیری هیولای جدید تروریسم نشان دهنده نگرانی روس‌ها از ارتباطات مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم با خطرناک‌ترین گروه تروریستی تکفیری در سوریه پس از داعش یعنی جبهه النصره است.

روسیه اعلام کرده بود که آمریکا از یک سال پیش همچنان از مبادله اطلاعات با روسیه درباره مراکز تجمع و مواضع جبهه تروریستی النصره خودداری می‌کند و آمریکا به‌جای اتخاذ تدابیر عملی علیه این گروه، افزایش مشارکت خود در مبارزه با تروریسم را به تضمین تغییرات از سوی دولت سوریه مشروط کرده است.

آنچه بر آشفتگی و بحران جیش الفتح می‌افزاید، افزایش نگرانی آن از اقدام ترکیه برای بستن مرزهایش با سوریه و در نتیجه جلوگیری از ورود تروریست‌های خارجی است که ستون درگیری‌های جیش الفتح و دیگر گروه‌های تروریستی را تشکیل می‌دهند، امتناع ترکیه از وارد کردن گروه‌های تندرو وابسته به خود مانند گروه الترکستانی در نبردهای جیش الفتح به‌سبب توصیه‌های افسران ترکیه‌ای، سرکردگان جیش الفتح را دچار آشفتگی کرده و به همین سبب آنها از تمام حربه‌های خود برای جذب نیرو در داخل استفاده می‌کنند و دین به یک ابزار همیشگی این گروه تکفیری با توجه به حضور شیوخ سعودی به‌ویژه شیخ المحیسنی مفتی به‌اصطلاح شرعی آن تبدیل شده است.

 

فیلم اظهارات فریبنده شیخ سعودی جیش الفتح برای یارگیری

المحیسنی سعودی در نوار ویدئویی با همان لحن فریبنده و سوء‌استفاده از آیات قرآن کریم و تحریف آن گفته است :«ابتدا از سران گروه‌ها می‌خواهم به جیش الفتح بپیوندند و در  ادامه از همه جوانان که هنوز به صفوف جهاد در راه خدا نپیوسته‌اند، می‌خواهم به جیش الفتح بپیوندند، برادرانت را در پیروزی‌های آتی همراهی کنید، تا وقتی حلب آزاد شد، از جمله کسانی باشی که هنگام آزادی به خوشحالی بپردازی و از جمله کسانی باشی که وقتی سرزمینت از نصیری‌ها (عنوان طایفه‌ای که وهابیون برای مردم سوریه به کار می‌برند) آزاد شد، خوشحالی کنی. ای فرماندهان گروه‌ها، با پیوستن خود به جیش الفتح،‌ امت را خوشحال کنید، ای کسانی که هنوز نشسته‌اید، به صفوف جهاد بپیوندید و امت را خوشحال کنید».

در ادامه یکی از شیوخ تکفیری‌ها با استفاده ابزاری از آیات قرآن کریم، پیوستن به گروه تروریستی تکفیری جیش الفتح برای ارتکاب جنایت را جهاد در راه خدا خواند.

یکی دیگر از شیوخ تکفیری و قاضی باند تروریست‌های چندملیتی جیش الفتح و موسوم به ابراهیم الشاشو در این فیلم ادعا می‌کند: «از اوجب واجبات در حال حاضر، جهاد در راه خداست و همچنین چیز دیگری که واجب است، اتحاد همه گروه‌ها (تروریستی) زیر یک پرچم (منظور پرچم جیش الفتح)…».

شیخ ابوحفص السوری یکی دیگر از شیوخ تکفیری جیش الفتح و نیز یکی از فرماندهان میدانی این باند مخوف در این نوار ویدئویی، خواستار پیوستن دیگر گروه‌های تروریستی و نیز افراد می‌شود که بر کمبود شدید نیرو در جبهه تروریست‌های تکفیری مهر تأیید می‌زند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال183 روز قبل