ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سربازها با قطار جابجا می شوند

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی ,سربازان

یک کاروان ۲۵۳ نفره از سربازان نیروی زمینی ارتش در تاریخ ۱۲ شهریور با یک قطار پلور ویژه جابه‌جا شده‌اند که این نخستین جابه‌جایی درطول مدت اخیر بوده‌است.

به دنبال حادثه تلخی که برای مسافران پادگان ۰۵ کرمان اتفاق افتاد و به جان‌باختن چند تن از سربازان منجر شد، حمل و نقل ریلی پیشنهاد داد از این پس جابه‌جایی سربازان با قطار انجام گیرد که این امر با چراغ سبز نیروهای مسلح از روز گذشته رسما اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس هماهنگی و همکاری نیروی زمینی ارتش و شرکت رجاء اولین کاروان سربازان با قطار این شرکت از شیراز به تهران اعزام شدند. این شرکت اعلام کرده یک کاروان ۲۵۳ نفره از سربازان نیروی زمینی ارتش در تاریخ ۱۲ شهریور با یک قطار پلور ویژه جابه‌جا شده‌اند که این نخستین جابه‌جایی درطول مدت اخیر بوده‌است.

شرکت رجاء چند هفته قبل و پس از حادثه‌ای که برای سربازان پادگان کرمان اتفاق افتاده بود، رسما اعلام آمادگی کرد جابه‌جایی سربازان در مناطق مخلتف کشور را به وسیله قطار مدیریت و اجرایی کند.

اتوبوس حامل سربازان پادگان صفر پنج کرمان در نخستین ساعات از دومین روز تیر ماه امسال در گردنه لایرز شهرستان نی ریز به دره سقوط کرد و در این اتفاق تلخ ۱۳ سرباز جان باختند.

در این حادثه دلایلی همچون نقص فنی اتوبوس، بالا بودن سرعت و عدم توان لازم در گاردیل ها برای کنترل وسیله نقلیه جزء اصلی ترین عوامل سقوط خودرو به دره عنوان شد. در تحقیقات بعدی مشخص شد راننده مسافرانی را نیز به شکل غیرقانونی سوار کرده بوده‌است.

سازمان راهداری پس از چند روز اعلام کرد: گاردیل‌ها برای کنترل خودروهایی مانند اتوبوس که وزن بالایی دارند ساخته نمی‌شوند و نمی توان انتظار داشت که سرعت و قدرت وارد آمده به وسیله گاردیل کنترل شود.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,