ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آل سعود ارزشی برای جان مردم یمن قائل نیست/

۲۶ مهر ۱۳۹۵ – ۰۹:۵۰

احمد العسیری

سخنگوی ائتلاف ضد یمن که به سبب بمباران مجلس ترحیم در صنعاء در تنگنای شدید قرار گرفته، رسما به جنایت آل سعود اعتراف کرد و در توجیه این جنایت گفت: اشتباهات پیش می‌آید و این اشتباه(کشتار صنعاء) را مرتکب شدیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف ضد یمن به سرکردگی آل سعود در گفت‌وگو با شبکه  العربیه بار دیگر به جنایت هولناک این رژیم در بمباران مجلس ترحیم صنعاء که صدها شهید و زخمی به جا گذاشت، اعتراف کرد.

عسیری که مشاور محمد‌بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع رژیم آل سعود نیز هست با توجیه این جنایت مدعی شد: ائتلاف عربی شجاعت کافی برای پذیرش نتایج تحقیقات را دارد، زیرا اشتباهات در هر اقدام نظامی رخ می‌دهد.

وی ادعا کرد: مهم اصلاح مسیر و بازنگری در قواعد درگیری است تا چنین اشتباهاتی که با اصول ائتلاف منسجم نیست، تکرار نشود، زیرا هدف ما خدمت به مردم یمن است.

فرماندهی ائتلاف تجاوز نظامی به یمن به سرکردگی آل‌سعود مدعی شد حمله هوایی به سالن ترحیم صنعاء عمدی نبوده و ما از این بابت ابراز تأسف می‌کنیم؛ چرا که حمایت از مردم و بازگرداندن  امنیت و ثبات به یمن برادر از اهداف عالی ائتلاف است.

این در حالی است که رژیم آل سعود برای شانه خالی کردن از پذیرفتن مسئولیت جنایت هولناک خود، توپ را به زمین مزدوران یمنی خود یعنی منصور هادی و همدستانش انداخته و آنها را مقصر خوانده است، سعودی‌ها برای تبرئه خود ادعا کرده‌اند یمنی‌های متحدشان به آنها درباره این مکان (سالن ترحیم) اطلاعات غلط داده‌اند و جنگنده‌هایشان به اشتباه این مکان را بمباران کرده‌ است، این در حالی است که شاهدان  عینی تأکید کرده‌اند جنگنده‌های سعودی بیش از یک بار این ساختمان را بمباران کرده‌اند که نشان می‌دهد بمباران این مکان هدفمند و عمدی بوده است.

رژیم سعودی روز شنبه با هدف فریب افکارعمومی و فرار از مجازات، کمیته‌ای یکسویه برای تحقیق درباره جنایت هولناکش در صنعا تشکیل داد و نکته عجیب این است که این کمیته از آنچه همکاری عربستان خواند، تمجید کرد و ادعا کرد ستاد کل ارتش یمن (منظور مزدوران یمنی) با اطلاعات غلطی که داد، باعث بروز این فاجعه شد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال93 روز قبل