ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روسیه، چه آن زمان که به عنوان اردوگاه آرمان مارکسیسم و کمونیسم، شوروی خوانده می‌شد و چه از آغاز آخرین دهه قرن گذشته که با نام روسیه در میادین ورزشی، قدرت برتر شرق قاره اروپاست، همواره تهدیدی برای قهرمانی آمریکا در جدول مجموع مدال‌های المپیک بوده است.

 
پس از گذر از روزهای میزبانی المپیک ۸۰ و تحریم المپیک ۸۴، شوروی و بعدها روسیه همیشه در بین ۳ کشور اول جدول مدال‌های المپیک حضور داشته و دارند اما این بار در المپیک سال ۲۰۱۶، شرایط اینطور نخواهد بود.
 
آفت دوپینگ به جان ورزشکاران این رشته افتاده و هر چند مدتی قبل کمیته بین‌المللی المپیک حکم به حضور ورزشکاران بدون سابقه دوپینگ این کشور در فستیوال تابستانی ریو داد اما تبصره«دوپینگی نبودن» باعث شده بسیاری از ورزشکاران صاحبنام این کشور به جرم استفاده از حداقل یک بار موادنیروزا از حضور در برزیل محروم شود. این حکم، سیاسی باشد یانه، به هرحال  ورزشکاران مشهور  این رشته‌های یکی از مدال‌آورترین کشورهای دنیا را در المپیک نخواهیم دید.
 
شنا؛ غایبان کلیدی
 
یولیا افیموا، میخائیل دووگلیوک، ناتالیا لوتکووا، آناستازیا کارپیوینا، نیکیتا لوبینسدف،ولادیمیر موروزوف و داریا یوستینوا، ۷ شناگر روسی قبلا دوپینگی محروم شده روسیه از المپیک هستند.
 
دوومیدانی؛ همه غیر از یکی
 
تمام ورزشکاران روس ماده‌های مختلف دوومیدانی از حضور در المپیک محروم هستند و تنها داریا کلیشینا در رشته پرش سه‌گام با پرچم یک کشور دیگر امکان حضور در المپیک را به دست آورده است.
 
بدمینتون؛ تعلیق
 
حضور ۴ بدمینتون باز روسی با نظر کمیته بین‌المللی المپیک است.
 
بوکس
 
هنوز درباره بوکسورهای روسی تصمیمی گرفته نشده است.
 
کانو؛ خداحافظ قهرمانان
 
 تیم طلایی کانوی روس در المپیک قبلی شامل دیاچنکو، کاریتور، الکسی کورواچنکو، آنیوشینا و پودولسکاییا همگی به خاطر سابقه دوپینگ محروم شدند.
 
دوچرخه‌سواری و گلف؛ امیدواری
 
 هنوز تصمیمی درباره دوچرخه‌سواران گرفته نشده و ۱۸ دوچرخه‌سوار روسی امیدوار به حضور در المپیک هستند؛ درست مانند گلف‌بازهای این کشور. حضور تیم هندبال زنان روسیه هم در دست بررسی است.
 
پنتالون مدرن (ورزش های پنجگانه)؛ نصف و نیمه
 
غیر از فرولوف وکوتسوف، ۳ ورزشکار روس دیگر این رشته امکان حضور درالمپیک را به دست آوردند.
 
روئینگ؛ جزای همگانی
 
بالاندین، کارابلش چیکووا، پودشیوالوف از حضور در این رشته محروم شدند. تیم چهارگانه روسیه هم به دلیل دوپینگ یکی از اعضایشان از شرکت در ریو بازماند.
 
قایقرانی؛ یکی جا ماند
 
 فقط قایقرانی به نام سوژیکین از المپیک بازماند و ۶ قایقران دیگر پاک و واجد شرایط شرکت در المپیک ارزیابی شدند.
 
 پینگ‌پنگ و تکواندو؛ منتظر
 
 وضعیت حضور ورزشکاران روس در این رشته با تصمیم فدراسیون جهانی پینگ‌پنگ مشخص خواهد شد؛ درست مانند ۳ ورزشکار رشته تکواندو.
 
وزنه‌برداری؛ غایب بزرگ
 
آرتیم اوکولف، آدام مالیگف، دیوید بجانیان، وسلان آلبگف و الکسی لوچف رقبای ایرانی ها در ریو بودند اما بعد از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ آنها تیم ۸ نفره قدرتمند وزنه‌برداری روسیه به دلیل آنچه«نقض روح ورزش و اقدام چندباره به دوپینگ» اعلام شد از حضور در المپیک ریو بازماند.
 
کشتی؛ فقط یک بازمانده  
 
 پس از برگزاری جلسات متعدد و بررسی‌های گوناگون، مجوز ورود ۱۶ کشتی‌گیر از ۱۷ کشتی‌گیر روس در المپیک صادر شد و تنها ویکتور لبدف به دلیل دوپینگ در رقابت‌های جهانی جوانان در سال ۲۰۰۶ شانس مدال‌آوری در ریو را از دست داد.

 

ورزش سه

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,