ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حملات سایبری که در روزها و ماه‌های گذشته کمیته ملی دموکرات‌های امریکا و ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات را هدف قرار داده و به یک تهدید جدی تبدیل شده بود، این بار جمهوریخواهان و دونالد ترامپ را در معرض تهدید قرار داده و در شرایطی که ترامپ از برخی اظهارات تند خود ابراز تأسف کرده و می‌کوشد مواضعش را در برخی حوزه‌ها از جمله اقلیت‌ها دست کم برای جلب آرا نرم‌تر کند، چالش حمله سایبری می‌تواند جمهوریخواهان را با مسائل جدیدی مواجه کند.
 

به گزارش رویترز، گزارش هک شدن سیستم رایانه‌ای حزب جمهوریخواه و ترامپ را یک منبع آگاه و مسئول در بخش بازرسی حملات سایبری اخیر امریکا اعلام کرده و گفته است، حداقل حساب کاربری یکی از کارکنان ترامپ در سال ۲۰۱۵ هک شده و از طریق آن حساب کاربری، بدافزاری به حساب‌های کاربری اعضای دیگر ارسال شده است.
 
هرچند هنوز مشخص نیست که هکرها چگونه به سیستم رایانه‌ای حزب جمهوریخواه و ترامپ دسترسی یافته‌اند و چه کسانی پشت پرده این حملات سایبری هستند اما انگشت اتهام امریکا همچنان به سوی روسیه است. مقامات امریکایی معتقدند که روسیه یا افرادی از جانب این کشور مسئول این حادثه هستند. کرملین همواره این ادعا را رد کرده است اما در واشنگتن نگرانی زیادی در خصوص این احتمال وجود دارد که یک قدرت خارجی بتواند با استفاده از اطلاعات هک شده، در جریان انتخابات ۸ نوامبر امریکا مداخله کند.
 

در چنین شرایطی، دیروز جمعه ترامپ با استفاده از امتیاز ویژه نامزدی رسمی حزب جمهوریخواه، با مقام‌های اطلاعاتی امریکا در دفتر اف بی‌آی در نیویورک نشست داشت و در جریان بخشی از اطلاعات محرمانه کاخ سفید قرار گرفت. این امتیاز تنها به نامزدهای دو حزب برجسته امریکا اعطا شده است.
 
ترامپ پیش از حضور در این نشست به شبکه خبری فاکس نیوز گفته بود، اعتماد چندانی به اطلاعات دریافتی ندارد و در صورت رسیدن به کاخ سفید از برخی اعضای فعلی جامعه اطلاعاتی امریکا در کابینه خود استفاده نخواهد کرد.
 
 

برخی مقام‌های سیاسی امریکا ترامپ را شایسته دریافت اطلاعات محرمانه نمی‌دانند زیرا او نمی‌تواند بر هیجانات خود غلبه کند و اظهارات جنجالی ترامپ از همین ویژگی اخلاقی او نشأت می‌گیرد. باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا نیز پیش از این با طعنه به ترامپ گفته بود: اگر کسی می‌خواهد رئیس جمهوری شود، باید مثل یک رئیس جمهوری هم رفتار کند. این یعنی هر گزارشی که دریافت می‌کند، جار نزند.
 
ترامپ هم روز پنجشنبه برای نخستین بار از زمان اعلام نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، نسبت به برخی اظهاراتی که در جریان مناظرات داغ انتخاباتی مطرح کرده، ابراز تأسف و اذعان کرد، اظهارات تند وی «ممکن است موجبات ناراحتی برخی را پدید آورده باشد.»
 
 

گفته می‌شود، تغییرات اخیر در اردوگاه انتخاباتی ترامپ عامل نرم‌تر شدن مواضع وی است زیرا درست یک روز پس از اعلام این تغییرات، او از برخی اظهارات خود ابراز تأسف کرد.
 
خراسان

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,