ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین حسینی:

۰۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۱۸

اربعین

مدیر آموزش بعثه حج و رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین حسینی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در سال ۹۴ به دستور مقام معظم رهبری گفت: در حال حاضر این ستاد با درخواست رئیس‌جمهور به وزارت کشور منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الاسلام حمید احمدی در مراسم گرامیداشت اقامه نخستین نماز جمعه کشور که ظهر امروز در مصلی فردیس برگزار شد، با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در سال ۹۴ به دستور مقام معظم رهبری اظهار داشت: در حال حاضر این ستاد با درخواست رئیس‌جمهور به وزارت کشور منتقل شده است.

مدیر آموزش بعثه حج و رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین حسینی با بیان اینکه این ستاد ۳ کمیته تخصصی دارد، افزود: هر کدام از این ستادها مسئولیتی را به عهده دارند که مسئولیت فرهنگی آن با بعثه مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه در استان البرز این کمیته با نمایندگی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز تشکیل شده است، گفت: در سفر به کشور عراق در روز اربعین فرصت مناسب برای توجیه زائران وجود ندارد بلکه این امر باید در کشور خودمان انجام شود.

احمدی با بیان اینکه استان البرز در ۲ سال گذشته در بخش فرهنگی و جمع‌‌‌‌‌‌‌‌آوری لوازم و خدمات در این امر پیشگام بوده است، افزود: در زمینه خدمات یک سوم توسط ما و مابقی را خود کشور عراق تهیه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این سفر باید تمامی مقررات مربوط به کشور عراق رعایت شود، گفت: میزبان اصلی در مراسم اربعین کشور عراق است.

احمدی با بیان اینکه باید در بحث اسراف روی زائران ایرانی کار شود،‌ افزود: نباید هیچ عملی بدون هماهنگی رایزن فرهنگی در عراق انجام شود.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله سیستانی به سبب ادراک زائران ایرانی از شرایط عراق، تشکر کرد، گفت: باید با محوریت ائمه جمعه روی این امر کار شود.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال215 روز قبل