ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

برتری خواننده های ایرانی نسبت به خواننده های لس آنجلسی

 بحث استقبال کم از خواننده های لس آنجلسی در تور کنسرت هایشان در برخی از کشورهای همسایه و کنسرتهای پر شور خواننده های ایرانی در خارج از کشور مدتی است در رسانه های موسیقی مطرح شده است.
 
این اتفاق آنقدر چشمگیر بوده که بسیاری از این کنسرت ها همراه با تورهای مسافرتی عرضه می شود و نمی توان در این تورها به صورت مجزا تنها از پکیج مسافرتی استفاده کرد. استقبال خوب از کنسرت های خواننده های پاپ وطنی در خارج از کشور هم دلیل دیگری بود تا بسیاری معتقد باشند که خواننده های پاپ داخلی نسبت به خواننده های لس آنجلی توجه بیشتری را معطوف به خود کرده اند. فروش تمام بلیط های خواننده های همچون شهرام شکوهی، احسان خواجه امیری و محسن یگانه در تورهای اروپا و آمریکا هم دلیلی دیگر این موضوع است.
 
احسان خواجه امیری

رقابت خواننده های ایرانی با لس آنجلسی ها

 
شهرام شکوهی هم از آن دسته خواننده هایی است که اجراهایی در کشورهای کانادا و آمریکا و البته تور اروپا داشته و معتقد است موسیقی پاپ ایران در این چند سال انقدر خوب بوده که مورد استقبال خارج نشینان هم قرار بگیرد. او می گوید:« استقبال ایرانیان خارج از کشور نسبت به موسیقی سنتی بسیار خوب و زیاد است اما در موسیقی پاپ کار ما کمی مشکل تر است. چرا که باید یکسری مولفه هایی در اجرا داشته باشیم تا تفاوت موسیقی پاپ وطنی را با موسیقی پاپ خارج از ایران را نشان داده باشیم. »
 
او با اشاره به تفاوت های این دو نوع موسیقی گفت:«به هر حال موسیقی پاپ آنها خیلی آزاد تر و بی پرواتر است. هر چقدر خواننده های ما بتوانند این تفاوت را بهتر نشان بدهند ، استقبال بیشتری از این موسیقی در خارج از کشور وجود دارد. »
 
شهرام شکوهی
 

رقابت موسیقی پاپ وطنی با لس آنجلسی ها

شکوهی با اشاره به دلایل این استقبال گفت:«اینکه ضعف موسیقی لس آنجلسی است یا قوت موسیقی داخلی شاید جای تحلیل داشته باشد اما چیزی که مشخص است موسیقی پاپ داخلی در این سالها بسیار خوب عمل کرده است. شاید از قوت موسیقی لس آنجلسی کم نشده باشد اما تازگی و طراوت موسیقی پاپ داخلی به نظرم کار خودش را کرده است.»
 
گفتنی است دو سال پیش وقتی محسن یگانه در آمریکا کنسرت داشت توانست تمام ظرفیت این سالن را تکمیل کند. سالن نوکیا با ظرفیت ۷۱۰۰ نفر برای بسیاری از اجرای خواننده های آمریکایی هم پر نشده بود. این قضیه تا آنجا پیش رفت که مدیران این سالن نام محسن یگانه را وارد تالار مشاهیر این سالن کردند.

سبقت خواننده های ایرانی از لس آنجلسی ها

منبع : namnak.com

مجله