ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم:

۰۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۷:۳۷

باران

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود دو سامانه بارشی در سه روز آینده خبر داد و گفت: برای استانهای شمالی و سواحل خزر بارشهای باران و کاهش محسوس دما را پیش‌بینی می‌کنیم.

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»در تشریح  وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که اواخر وقت امشب(چهارشنبه) با نفوذ جریانات شمالی به همراه سامانه بارشی، شاهد ناپایداری هوا و کاهش دما در نوار شمالی و شمال غرب کشور باشیم.

وی ادامه داد: نفوذ جریانات شمالی پدیده بارشهای باران و وزش باد شدید را در ۲۴ ساعت آینده به‌دنبال خواهد داشت و مجب کاهش سه تا ۶ درجه‌ای دما در شمال کشور خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:‌ بارشهای باران به همراه رگبار و رعد و برق از اواخر وقت امروز آغاز خواهد شد و طی ۲۴ ساعت آینده مناطقی از آذربایجانها، اردبیل، گیلان، مازندران، سواحل دریای خزر و البرز مرکزی را در بر می‌گیرد.

نقشینه افزود: روز پنجشنبه نیز بارشها تا اواخر وقت در برخی نقاط استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پدید می‌آید که این بارشهای پاییزی موجب بروز آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر خواهد شد.

وی اظهار کرد:‌پیش‌بینی آبگرفتگی و سیلاب برای مناطقی از استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بیش از سایر نقاط خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: دریای خزر نیز از اواخر وقت روز چهارشنبه و طی روز پنج‌شنبه مواج خواهد بود؛ روز پنج‌شنبه دربرخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز نیز وزش باد و گردوخاک دور از ذهن نخواهد بود.

نقشینه با بیان اینکه نفوذ جریانات شمالی موجب کاهش دما و بارندگی در جاده‌های کوهستانی می‌شود، گفت: رانندگانی که در دو روز آینده قصد تردد در جاده‌های کوهستانی شمال غرب و البرز مرکزی را دارند باید به عبور و مرور خویش بیشتر دقت کنند چرا که بارشهای پیش‌رو می‌تواند باعث لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و مه‌آلودگی شدید شود.

وی عنوان کرد: با عبور سامانه بارشی از شمال شرق کشورمان، موج جدیدی از بارندگی  عصر جمعه از شمال غرب کشور وارد خواهد شد و موجب بروز ابرناکی، رگبار، رعد و برق و باران در برخی نقاط می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: بارشهایی که از روز جمعه آغاز خواهدشد موجب کاهش دما و بارندگی در سواحل غرب دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز می‌شود.

نقشینه از نخستین بارش پاییزی در تهران خبر داد و گفت:‌ سامانه جدید بارشی که از روز جمعه وارد کشور می‌شود باعث خواهد شد تا روز شنبه تهران نیز بارانی شود.

وی افزود: بارشهای پراکنده باران در روز شنبه موجب کاهش دما در پایتخت خواهد شد و این وضعیت تا روز یکشنبه ادامه می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه قله سبلان در روز جمعه برفی خواهد شد، گفت: برف خفیفی به علت کاهش شدید دما در روز جمعه باریدن می‌گیرد و قله سبلان را سفید پوش می‌کند.

نقشینه همچنین از کاهش دمای هوا در استان تهران خبر داد و افزود: دمای هوای استان روز پنجشنبه با کاهش چهار درجه به ۲۸ درجه بالای صفر خواهد رسید و این وضعیت در منطقه فیروزکوه بسیار محسوس تر خواهد بود.

وی به تاثیر نفوذ سامانه بارشی بر دمای منطقه فیروزکوه اشاره کرد و گفت: دمای هوای فیروزکوه روز جمعه به صفر درجه خواهد رسید و این کاهش دما در روز شنبه فراتر رفته و یک درجه زیر صفر خواهد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برخی مناطق غرب، جنوب غرب و جنوب کشور دچار وزش باد و گرد وخاک خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال146 روز قبل