ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور – شرکت ژاپنی سافت‌بانک طی معامله ای به ارزش 24.3 میلیارد پوند (حدود 32 میلیارد دلار) آرم هلدینگز (ARM Holdings)، بزرگترین شرکت فناوری انگلیس، که در زمینه طراحی و ارائه مجوز پردازنده فعالیت می کند را خریداری کرد. با توجه به تقاضای روزافزون برای پردازنده ها و دیگر فناوری های مورد استفاده در اینترنت اشیا و بازارهای تلفن همراه این معامله می تواند زمینه ساز حضور قدرتمندتر سافت‌بانک در این بازارها باشد.

سافت‌بانک شرکت آرم را طی معامله‌ای 24.3 میلیارد پوندی خریداری کرد

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، تعداد زیادی از تامین کنندگان تراشه برای تولیدکنندگان گوشی های هوشمند و دستگاه های مورد استفاده در بازار رو به رشد اینترنت اشیا از طراحی پردازنده های شرکت آرم بهره می برند.

طی چند وقت اخیر سافت‌بانک در تعدادی از شرکت های رسانه و فناوری از جمله Snapdeal در هند که یک خرده فروش اینترنتی است و شرکت چینی Didi Chuxing که در زمینه طراحی اپلیکیشن فعالیت می کند، سرمایه گذاری کرده است. همچنین سافت‌بانک در سال 2013 شرکت اسپرینت نکستل را خریداری کرد. اما خرید آرم شرکت سافت‌بانک را در بازاری قرار خواهد داد که با نام هایی به مراتب بزرگتر در صنعت فناوری در ارتباط خواهد بود.

آرم و شرکای این شرکت در پی فرصت هایی جدید در بازارهایی مانند رباتیک، خودروهای متصل به اینترنت، و شهرهای هوشمند هستند. این شرکت به تازگی شرکت اپیکال را خریداری کرده بود که در زمینه تامین فناوری دید رایانه ای تعبیه شده و تصویربرداری برای دستگاه های نسل آینده به منظور درک و واکنش هوشمندانه بر اساس اطلاعات دریافت شده از محیط اطراف فعالیت می کند. آرم در ماه می اعلام کرده بود که فناوری اپیکال نقشه راه پردازنده های گرافیکی، نمایشگر و ویدئویی Mali را تکمیل خواهد کرد.

آرم شرکتی موفق در بازار دستگاه های کوچک بوده است که نیازمند پردازنده های کم مصرف به منظور مصرف کمتر باتری در مقایسه با تراشه های سنتی مورد استفاده در دستگاه های بزرگتر مانند رایانه های شخصی، بازاری که اینتل بر آن حکمرانی می کند، هستند.

به گفته پاتریک مورهد، رئیس و تحلیلگر ارشد شرکت مور اینسایت اند استراتجیز، آرم قراردادهایی بلند مدت با مشتریان خود دارد و از این رو انتظار نمی رود چیزی به سرعت تغییر کند اما تمام گمانه زنی ها درباره معماری نسل آینده است. سافت‌بانک در بلند مدت می تواند هر چیزی را که مد نظر دارد بازسازی کند و از این توانایی برخوردار است تا به منظور حرکت رو به جلوی شرکت بیشتر از آن چه آرم می توانست سرمایه گذاری کند. این شرایط می تواند در نهایت غول های دنیای فناوری مانند اپل، کوالکام و سامسونگ را تحت تاثیر قرار دهد. در حقیقت، جای شگفتی است که چرا شرکت آرم زودتر از این ها خریداری نشده بود.

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,