ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سارقان منازل شیراز جوشکار بودند

رئیس پلیس آگاهی استان فارس از دستگیری سارقان منازل شیراز و کشف ۴۵ فقره سرقت از آنها خبر داد.

 به گزارش جام جم آنلاین از شیراز، سرهنگ «سیروس حیدری» گفت: ماموران کلانتری ۱۹ بوستان شیراز به ۶ نفر را که در یکی از خیابان های جنوبی شیراز در یک ساختمان نیمه کاره کار می‌کردند و مقادیری طلا و جواهرات را در کیف خود نگهداری می کردند مظنون و آنها را دستگیر کردند.

 

وی افزود: متهمان دستگیر شده در تحقیقات اولیه عنوان کردند که قصد انتقال طلا ها را به خارج از استان داشتند.

 

رئیس پلیس آگاهی استان فارس ادامه داد: در بررسی سوابق متهمان مشخص شد یکی از آنها از افراد سابقه دار می باشد و در ادامه تحقیقات سه نفر از متهمان دستگیر شده که اهل و ساکن یکی از استان های واقع در غرب کشور بوند، به سرقت طلاها از منازل واقع در شمال غرب شهرستان شیراز اقرار کردند.

 

سرهنگ حیدری تصریح کرد: این سه سارق در تحقیقات بعمل آمده به ۴۵ فقره سرقت منزل به روش بالکن روی، جک زنی، توپی زنی و یا سرقت از طریق نورگیر و سرقت وجه نقد، طلاجات، دوربین و گوشی تلفن همراه در سطح شهرستان شیراز اقرار کردند.

 

متهمان دو سال قبل به عنوان کارگر جوشکاری به شیراز آمده و روزها به کار جوشکاری مشغول بودند و شبانه با خودروهای ۴۰۵ و پارس به سطح شهر می‌رفتند و پس از شناسائی منازل خالی از سکنه سرقت می کردند.

 

پس از بازسازی صحنه های سرقت و اعلان عمومی، ۳۵ نفر از شاکیان شناسائی و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شده اند.

منبع : بیتوته

مجله