ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سارقان اینترنتی در دام پلیس

  سه مرد و زن که در ماجراهای جداگانه دست به سرقت اینترنتی زده بودند، بازداشت شدند.

  به  گزارش  شرق  ؛در اولین پرونده پسری با سوءاستفاده از اعتماد پدر از حساب بانکی او ۶٠٠‌ هزار تومان برداشت کرد. رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان خراسان‌ جنوبی گفت: مردی ۶٠ساله با دردست‌داشتن شکایتی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد حدود دو هفته است پیامک‌هایی از کارکرد حساب بانکی‌ام دریافت می‌کنم که براساس آن مبلغ‌های دو تا ١٠‌هزارتومانی از حسابم کسر می‌شود. وقتی به بانک مراجعه کردم، مسئول باجه عنوان کرد از رمز دوم کارتم سوء‌استفاده شده است.

 

سرهنگ سید‌غلامرضا حسینی‌ افزود: مأموران پلیس با انجام اقدامات سایبری دریافتند تمامی برداشت‌ها از حساب شاکی توسط پسرش انجام شده است. وی ادامه ‌داد: پسر شاکی بازجویی شد و گفت: وقتی پدرم کارت حسابش را به من داد تا خرید کنم، من هم رمز دوم کارت را فعال کردم و از آن برای خودم شارژ خریداری می‌کردم. متهم جوان از حساب شاکی (پدرش) مبلغ ۶٠٠‌ هزار تومان برداشت کرده بود. در همین ‌حال فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم از دستگیری زن سارق با انجام ٢٠ میلیون ریال سرقت اینترنتی خبر داد.

 

سرهنگ «عبدالله‌زاده ‌پاشاکی» گفت: در پی شکایتی فردی مبنی بر اینکه چند روز قبل از حساب عابربانک وی چندین‌بار برداشت غیرمجاز شده، مأموران پلیس فتا بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند. وی افزود: در استعلام‌های به‌عمل‌آمده بانکی مشخص شد تمام برداشت‌ها به صورت انتقال وجه و خرید شارژ اینترنتی به مبلغ ٢٠ میلیون ریال صورت گرفته که به سرعت شماره همراه شخص برداشت‌کننده شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه متهم دستگیر و برای بررسی و بازجویی به پلیس فتای رباط‌کریم انتقال داده شد. سرهنگ پاشاکی تصریح کرد: متهم دستگیرشده در بازجویی‌های پلیسی جرم خود را قبول و در ادامه به سرقت ٢٠ میلیون ریال از حساب شاکی اعتراف و اذعان کرد رمز دوم مال‌باخته را قبلا به دست آورده بود و با برداشت‌های غیرمجاز از کارت وی اقدام به سرقت می‌کرد که پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد. یک سارق اینترنتی دیگر که ٣٧ مرتبه از حساب شاکی مبلغ یک‌میلیون‌و ١٧٠ ‌هزار ریال به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود، توسط پلیس فتای زنجان شناسایی و دستگیر شد.

 

سرگرد «جواد شعبانپور»، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان درباره این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر برداشت غیرقانونی از حساب یک نفر به صورت اینترنتی، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت. این مقام انتظامی تصریح کرد: با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد فردی با دسترسی به اطلاعات حساب شاکی از طریق اینترنت، ٣٧ فقره سرقت به منظور پرداخت قبوض به مبلغ یک‌میلیون‌و ١٧٠‌ هزار ریال برداشت کرده است. رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: با مشخص‌شدن موضوع، متهم شناسایی، دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,