ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیر کارگاه ساخت ضریح مقدس عسکریین(ع):

۲۴ مهر ۱۳۹۵ – ۲۰:۵۴

ضریح امام هادی امام حسن عسکری امام عسکری

مدیر کارگاه ساخت ضریح مقدس عسکریین (ع) از اتمام مراحل ساخت ضریح جدید امامین عسکریین (ع) در قم خبر داد و گفت: علاقه‌مندان برای بازدید از ضریح امامین عسکریین از ۲۵ مهرماه تا ۵ آبان ماه به محل کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام ابراهیم لاجوردی امشب در جمع خبرنگاران، از اتمام مراحل ساخت ضریح جدید امامین عسکریین (ع) در قم خبر داد و اظهار داشت: در این راستا شرایط آخرین بازدید عمومی از ضریح جدید امامین عسکریین فراهم شده است.

مدیر کارگاه ساخت ضریح مقدس عسکریین (ع) با بیان اینکه علاقه‌مندان برای بازدید از ضریح امامین عسکریین صبح‌ها از ساعت هشت الی ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۵ تا ۱۸ به محل کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین مراجعه کنند افزود: کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین واقع دربلوار محمد امین(ص) جنب پل شهید فاطمی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ساخت این ضریح ۴ سال و زیر نظر دفتر آیت الله سیستانی ساخته شده است تصریح کرد: در ساخت این ضریح از بهترین امکانات و متخصصان استفاده شده است، در این رستا ۱۰٫۵ تن چوب ساج، ۴٫۵ تن نقره، ۷۰ کیلوگرم روکش طلا، ۳ تن مس استفاده شده است.

لاجوردی با بیان اینکه در ساخت این ضریح مقدس از هنر مقرنس و معرق‌کاری استفاده شده است خاطرنشان کرد: بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین از ۲۵ مهرماه تا ۵ آبان ماه ادامه دارد و پس از این زمان این ضریح با هماهنگی مقامات عراقی برای نصب به سامرا منتقل می‌شود.

به گفته مدیر کارگاه ساخت ضریح مقدس عسکریین(ع)، ساخت ۱۲ درب بزرگ طلایی، ۴ صندوق خاتم کاری شده و دوخت هزار متر فرش دستباف از جمله اقدامات صورت گرفته برای این ساخت این ضریح است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال128 روز قبل