ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

زنگ خطر پدیده دوست اجتماعی به صدا درآمد !!  رامین برزگر روان شناس و مشاور خانواده در خصوص معضل دوستی های اجتماعی اظهار داشت: دوست اجتماعی از پدیده های نو ظهور در جامعه به حساب می آیند که در سالهای اخیر از طریق کانال های ورودی مانند سریال های غربی و شبکه های اجتماعی وارد فرهنگ ما شده است.

این پدیده که در جوامع غربی رواج دارد و با فرهنگ و سبک زندگی آنها مطابقت دارد، در جامعه ما به دلیل عدم همخوانی با فرهنگ ایرانی -اسلامی، باعث بروز مشکلات جدی در روابط زوجین می شود.
 
زنگ خطر پدیده دوست اجتماعی به صدا درآمد !! 

برخی افراد به بهانه روشنفکری یا گسترش روابط اجتماعی با جنس مخالف وارد رابطه دوستی می شوند و ادعا می کنند که جنسیت طرف مقابل برایشان ملاک نیست که این امر تنها یک توجیه کودکانه است، هر فرد می تواند با جنس مخالف خویشاوند یا همکار باشد که هر کدام محدودیت های خاص خود را دارد.

در جامعه سنتی ایران که مذهب و عرف حرف اول را می زند، چنین روابطی جایی ندارد و در صورت ترویج این پدیده در نهایت پایه های زندگی زناشویی سست شده و بنیان خانواده ها از هم خواهد پاشید.

برزگر با اشاره به اینکه اصطلاح دوست اجتماعی یک اصطلاح عوام فریبانه است، گفت: افراد متاهل باید به همسر و خانواده خود متعهد باشند و از طرف مقابل نیز بخواهند در روابط خود صادق و وفادار باشند و از زندگی  مشترکشان مراقبت کنند، در غیر این صورت باید منتظر اتفاقات تلخ و ناگوار در آینده باشند.
باشگاه خبرنگاران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,