ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بیژن نامدار زنگنه

وزیر نفت با بیان اینکه حقوق حدود ۱۰میلیون تومانی دارد، گفت: تعداد افرادی که حقوقشان در نفت محدود شده است به‌زحمت به ۱۲۰ نفر می‌رسد و نمی‌دانم حقوقهای بالایی که بعضی‌ها عنوان می‌کنند در نفت پرداخت می‌شود از کجا می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه درباره فیش‌های حقوقی کارکنان صنعت نفت و کاهش سطح حقوق آنها اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم سطح حقوق کسی را پایین بیاوریم اما یک سقف حقوقی از سوی دولت برای حقوق‌هایی که فکر می‌کردند زیاد است، ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه این سقف در مناطق نفت‌خیز جنوب کشور و تهران به‌صورت متفاوت تعیین شده است، یادآور شد: سقف خالص دریافتی تصویب شده برای تهران ۱۹ میلیون تومان است که این رقم برای جنوب ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان یعنی ۳۰ درصد بیشتر است.

زنگنه با ابراز اینکه بر اساس این مصوبه، بخشنامه‌ای به مدیران چهار شرکت اصلی تابعه وزارت نفت ابلاغ شد تا حقوق‌های تیرماه به‌صورت موقت براساس این مصوبه پرداخت شود، تصریح کرد: البته باید عنوان کنم تعداد افرادی که حقوقشان در نفت محدود شده است به‌زحمت به ۱۲۰ نفر می‌رسد و نمی‌دانم حقوقهای بالایی که بعضی‌ها عنوان می‌کنند در نفت پرداخت می‌شود از کجا می‌آورند.

براساس این گزارش، در بخشنامه وزیر نفت در این زمینه آمده است: نظر به اینکه محتمل است مصوبه قانونی در خصوص تعیین سقف پرداخت حقوق و مزایای ماهانه به مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی و عمومی با اندکی تأخیر در این ماه ابلاغ شود، لذا سقف‌های زیر به‌صورت موقت و علی الحساب جهت مراعات در پرداخت‌های تیرماه ابلاغ می‌شود که البته پس از دریافت مصوبه قانونی یادشده در ماه مرداد بر اساس مصوبه نهایی اعمال خواهد شد.

وزیر نفت در ادامه این گفت‌وگو افزود: نزدیک ۷۰ درصد از ۱۲۰ نفری که حقوق آنها محدود شده، همکارانی هستند که دارای شرایط ویژه از جمله جانبازی هستند.

زنگنه درباره  میزان حقوق دریافتی خود هم گفت: حدود ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم که قرار است از این مقدار نیز کاسته شود.

بر اساس مصوبه دولت مقرر شده است، تمام مقام‌های سیاسی از جمله رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، وزرا، نمایندگان، شورای نگهبان، معاونان رئیس جمهور و مقام‌های همتراز زیر ۱۰ میلیون تومان حقوق بگیرند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، ۲۴ خردادماه مصوبه هیئت وزیران درباره تعیین ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، قضات و شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و امثال آن را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال214 روز قبل