ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

زمان آغاز ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری اعلام شد

  اخباراجتماعی ,خبرهای  اجتماعی ,بازنشستگی

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری از روز شنبه (اول آبان ماه) خبر داد و گفت: ثبت نام وام ضروری تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

  عباس رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بازنشستگان کشوری می توانند از روز شنبه به وبسایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf. Ir مراجعه و ثبت نام کنند افزود: در دهه اول آذر ماه قرعه کشی انجام و ۲۵۰ هزار بازنشسته گیرنده وام مشخص می شوند.

 

رشیدی ضمن اعلام این خبر که وام ضروری در شش مرحله و با بازه زمانی دوماهه پرداخت می شود گفت: کارمزد این وام چهار درصد و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است و بازنشسته دیگر نیازی به مراجعه به بانک و ارائه وثیقه ندارد.

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از افزایش مبلغ وام از دو به سه میلیون تومان خبر داد و اظهار کرد: امسال اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومانی برای پرداخت وام درنظر گرفته شده است.

 

وی افزود: وام ضروری قرض الحسنه از جمله تسهیلات صندوق برای بازنشستگان است که تا پیش از دولت یازدهم به ۴۰ هزار نفر اعطاء می‌شد و اعتبار آن ۶۰ میلیارد تومان بود اما در سال ۹۳ و با تامین اعتبار صورت گرفته تا ۴۰۰ میلیارد تومان امکان استفاده ۲۰۰ هزار نفر از وام فراهم شد.

 

رشیدی ادامه داد: در سال ۹۴ امکان افزایش مبلغ وام از دو میلیون تومان برای هر بازنشسته را نداشتیم اما با افزایش اعتبار به ۵۰۰ میلیارد تومان، تعداد افراد وام گیرنده به ۲۵۰ هزار نفر افزایش یافت، اما برای سال جاری و با تمهید اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومانی از سوی بانک عامل، مبلغ وام ضروری از دو  به سه میلیون تومان افزایش یافت. 

 

منبع : بیتوته

مجله