ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۲۷

حمله صهیونیستها به مسجد الاقصی

منابع فلسطینی گزارش دادند که امروز یکشنبه در جریان یورش نیروهای اشغالگر و شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی دست‌کم ۱۵ فلسطینی حاضر در این مسجد زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، بیش از ۴۰۰ شهرک نشین به‌همراه تعدادی از افسران رژیم اشغالگر و گروهی از نیروهای ویژه صبح امروز یکشنبه از سمت باب المغاربه به صحن‌های مسجد الاقصی یورش آوردند.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که تیم امداد این جمعیت به ۱۵ شهروند فلسطینی که در صحن‌های مسجد الاقصی زخمی شده بودند، امدادرسانی کردند.

بر اساس این گزارش، بیشتر این افراد بر اثر ضرب و شتم از سوی نیروهای اشغالگر زخمی شده بودند و ۳ نفر از آنها نیز برای درمان به مراکز درمانی قدس انتقال داده شدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که گروهی از شهرک نشینان صهیونیست از صبح امروز یکشنبه یورش به مسجد الاقصی از سمت باب المغاربه را آغاز کرده‌اند.

تعدادی از افسران رژیم اشغالگر و گروهی از نیروهای ویژه در صحن‌های مسجد الاقصی مستقر شده‌اند تا امنیت صهیونیست‌ها در حین یورش به این مسجد به‌مناسبت آنچه سالروز «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، حفظ نمایند.

بر اساس این گزارش، از ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست یورش به مسجد الاقصی از سمت باب المغاربه را آغاز کرده‌اند.

نیروهای اشغالگر اسرائیل نیز به‌طور گسترده در قدس اشغالی و اطراف مسجد الاقصی مستقر شده‌اند و از سوی دیگر شخصیت‌های دینی و ملی در قدس اشغالی و داخل فلسطین نیز طی فراخوانی خواستار مقابله با یورش‌ها و تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی شدند.

تعدادی از سازمان‌های صهیونیستی طی فراخوانی در سایت‌های اجتماعی شهرک نشینان صهیونیست را به یورش گسترده به مسجد الاقصی به‌مناسبت آنچه «روز عزای یهودیان» و «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، دعوت کردند.

هشدار ساف درباره پیامدهای تعرض به مسجد الاقصی

دایره امور قدس در سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) درباره خطرات و پیامدهای استمرار یورش شهرک نشینان صهیونیست به صحن‌های مسجد الاقصی هشدار داد.

دایره امور قدس ساف در بیانیه  خود رخدادهای شب گذشته در شهر قدس و مسجد الاقصی و یورش‌های مکرر صهیونیست‌ها به این مسجد را محکوم کرد و درباره خطرات اقدام اشغالگران مبنی بر تعطیلی تعدادی از دروازه‌های مسجد الاقصی به‌روی نمازگزاران فلسطینی اعم از باب الحدید، القطانین، ملک فیصل و المطهره هشدار داد و آن را اقدامی خطرناک و خلاف عرف و ارزش‌های دینی و انسانی برشمرد.

حماس ملت فلسطین را به حمایت از مسجد الاقصی فراخواند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره تشدید تجاوزات در مسجد الاقصی و یورش‌های مکرر صهیونیست‌ها به این مسجد هشدار داد.

سامی ابوزهری سخنگوی این جنبش در اظهاراتی ملت فلسطین در قدس و اراضی اشغالی را به حمایت جمعی از مسجد الاقصی دعوت کرد.

ابوزهری طرف‌های بین المللی را به مداخله برای توقف تجاوز رژیم اشغالگر و شهرک نشینان به مسجد الاقصی فراخواند و تأکید کرد که این جنایت‌ها به انفجار اوضاع منجر خواهد شد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال192 روز قبل