ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی:

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۸

قهرودی

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: زائران زیارت اولی در قالب اردوهای «کاروان‌های مهر درخشان رضوی» به حرم رضوی مشرف می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در بازدید از حسینیه حضرت علی اصغر(ع) طرقبه، با بیان اینکه دین مبین اسلام بسیار بیشتر از سایر ادیان به امر کمک به نیازمندان تأکید و توصیه کرده است، اظهار داشت: در دین اسلام که مسلمانان، برابر و برادر خوانده شده‌اند، کمک به دیگران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در جامعه‌ای که بر مبنای الگوی اسلامی و مکتب علوی تشکیل شده، انسان نمی‌تواند در برابر مشکلات و گرفتاری‌های برادران دینی خود بی تفاوت باشد.

وی وی‍ژگی برجسته مسئولان در نظام اسلامی را خدمت به مردم به‌ویژه محرومان دانست و با تاکید بر اینکه برای امدادرسانی هر چه بهتر به محرومان، نیازمند همراهی نیکوکاران جامعه هستیم، تصریح کرد: با وجود اینکه آستان قدس رضوی سال‌ها است در امور رفاهی و بهداشتی و درمانی خدماتی شایسته‌ و قابل تقدیر را به جامعه ارائه می‌دهد.

معاون آستان قدس رضوی بیان کرد: اما پس از حکم هفتگانه مقام معظم رهبری خدمت به اقشار محروم و نیازمندان رویکرد جدیدی یافت و در همین راستا معاونت امداد مستضعفان تاسیس شد تا کمک رسانی‌ها را به صورت سازمان یافته و منسجم ارائه دهد و بتواند در حوزه کمک‌های مردمی با محوریت آستان قدس رضوی سازمان‌دهی به وجود آورد.

خاکسار قهرودی با اشاره به همکاری‌های گسترده معاونت امداد مستضعفان با تشکل‌های مختلف امدادرسان، افزود: معاونت امداد با ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و مردم نهاد از جمله کمیته امداد، سازمان بهزیستی، سپاه پاسداران، بسیج و خیریه‌های مختلف تعامل و همکاری داشته و عموما تلاش این معاونت بر این است که به تبرک نام مبارک ثامن الحجج امام‌رضا(ع) به امکانات و ظرفیت‌های پراکنده این تشکل‌ها انسجام بخشد، تا با هم‌افزایی در ظرفیت‌ها، اقدامات بزرگ و مبارکی برای مستضعفان کشور رقم بخورد.

خاکسار قهرودی افزود: همچنین بنای ما بر این است که تا حد امکان به تشکل‌های امدادرسان دولتی و مردمی برای دستگیری از ضعفا کمک کنیم که امروز حداقل این کمک‌ها، تامین غذای زائران زیارت اولی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

وی ابراز کرد: در گذشته بسیاری از زائران سال‌ها در آرزوی لقمه‌ای از غذای متبرک حضرت بودند، اما امروز زائران زیارت اولی در قالب اردوهای سه روزه تحت عنوان «کاروان‌های مهر درخشان رضوی» به مشهد مقدس مشرف و از غذای متبرک حضرت متنعم می‌شوند.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به همکاری‌های گسترده این معاونت با حسینه‌های مختلف سطح شهر مشهد، خاطرنشان کرد: برای کاهش هزینه‌ها و در راستای فراهم آوردن شرایط تشرف هرچه بیشتر زائران زیارت اولی، با حسینیه‌ها مختلف سطح شهر مشهد وارد مذاکره شده‌ایم تا از فضاهای این اماکن برای اسکان میهمانان حضرت رضا(علیه السلام) استفاده کنیم.

وی همکاری و تعامل متولیان حسینیه‌ها را با آستان قدس رضوی بسیار خوب و شایسته خواند و با اشاره به تعاملات معاونت امداد مستضعفان با حسینه حضرت علی اصغر(ع) گفت: اگرچه تاکنون حسینیه‌ها همکاری‌های بسیار خوبی را با آستان قدس رضوی برای اسکان زائران داشته‌اند، اما به جرأت می‌توان گفت که شیوه تعامل و همکاری حسینیه حضرت علی اصغر(ع) با معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی کم‌نظیر بوده است.

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی با تقدیر از همکاری‌های‌ شایسته محسن کریمی؛ واقف و بانی حسینیه حضرت علی اصغر(ع)، ادامه داد: اگر چه این حسینیه در منطقه طرقبه قرار دارد و فاصله مکانی آن تا حرم رضوی زیاد است، اما به لحاظ کیفیت و امکانات اسکان، خدمات خوبی را ارائه می‌دهد و می‌توان گفت یکی از بهترین مکان‌های اسکان در طرح مهر درخشان رضوی است.

خاکسار قهرودی ابراز امیدواری کرد نوع مدیریت و بهره وری از این حسینیه، به الگویی برای سایر مراکز مشابه تبدیل شود و گفت: گره گشایی، حل مشکلات دیگران و برطرف ساختن نیازهای مادی و معنوی ضعفا، جلوه‌‌هایی از خدمتگزاری به مردم است که اسلام به آن سفارش زیادی کرده و برخورداری از این ویژگی، توفیقی است که خداوند متعال نصیب بندگان نیکش می‌کند. حقیقتا در زمره «خیران» و خدمتگزاران به نیازمندان بودن، رحمت و هدیه‌ای الهی است که باید از آن استقبال کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال151 روز قبل