ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بعد از هیجان پرشور جشن قهرمانی در تابستان ۲۰۱۵  فوتبالیست زن آمریکایی که عنوان‌دار بهترین گلزن ملی در جهان است از فوتبال خداحافظی کرد.

 پس از پیروزی جام جهانی ۲۰۱۵ زنان در تابستان امسال، ابی وامباک تصمیم به بازنشسته شدن گرفته است . به گزارش ایران ناز مری ابیگیل وامباک (Mary Abigail Abby Wambach) کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا که از حدود یک ماه پیش صحبت هایی مبنی بر خداحافظی اش از فوتبال شنیده می‌شد ۱۶ دسامبر آخرین بازی خود را انجام داد و به طور رسمی از فوتبال خداحافظی کرد.

وامباک که متولد ۱۹۸۰ در شهر روچستر نیویورک آمریکا است اولین بازی ملی خود را برای تیم ملی آمریکا در سال ۲۰۰۱ انجام داد. او در ۱۵ سال حضورش در تیم ملی این کشور ۲۵۵ بازی انجام داد و ۱۸۴ گل نیز به ثمر رساند. او علاوه بر این که بهترین گلزن فوتبال ملی زنان است با این میزان گل زده بهترین گلزن فوتبال در بخش مردان و زنان است. بهترین گلزن ملی مردان جهان، علی دایی با ۱۰۹ گل ملی است.

او همراه با تیم ملی آمریکا در جام‌های جهانی ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ شرکت کرد اما تنها در آخرین دوره حضورش با تیم ملی آمریکا اولین قهرمانی‌اش در جهان را جشن گرفت. او در جام جهانی ۲۵ بازی انجام داد و ۱۴ گل هم به ثمر رساند.

 وامباک در المپیک ‌های ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۱۲ لندن نیز حاضر بود و موفق شد در هر دو المپیک به مدال طلا برسد. او المپیک ۲۰۰۸ پکن را به خاطر شکستگی پا از دست داد.

میراث Wambach همیشه در جهان فوتبال باقی خواهد ماند، و همه ما موافقیم . او به تماشاگران و همه ی مردم  لذت تماشای فوتبالش را هدیه داد.کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در سال ۲۰۱۲ موفق شد به عنوان بهترین بازیکن زن جهان برسد و بعد از ۱۰ سال اولین زن فوتبالیست آمریکایی شد که به این عنوان می‌رسید. او به انتخاب مجله تایم(TIME) در می ۲۰۱۵ یکی از ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهان لقب گرفت.

منبع: ورزش بانو

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,