ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فیلم های غیر انگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۷

امسال ۸۵ غیر انگلیسی زبان در اسکار ۲۰۱۷ به رقابت می پردازند، این در حالی است که بالاترین رکورد شرکت کننده در این بخش ۸۳ اثر در سال ۲۰۱۴ بود.

در فهرست منتشر شده از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینما نام فیلم های «رفتن» از افغانستان، «زمین لرزه» از ارمنستان و «چون چشمهایم را باز کردم» از تونس دیده نمی شود که این نشانی از پذیرفته نشدن این فیلم ها برای رقابت در این بخش با در نظر گرفتن معیارهای آکادمی است.

تمامی این ۸۵ فیلم در طول دو ماه آینده برای آن دسته از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینما که خواستار تماشای آن ها هستند، نمایش داده می شود.

اسکار 2017

اسکار ۲۰۱۷

در میان این فیلم ها آثار مطرحی چون «نرودا» به کارگردانی پابلو لارائین از شیلی، «او» به کارگردانی پل ورهوفن از فرانسه، «تونی اردمان» به کارگردانی مارن آده از آلمان، «جولیتا» به کارگردانی پدرو آلمودوار از اسپانیا، «این تنها پایان جهان است» به کارگردانی زاویه دولان از کانادا، «آتش در دریا» به کارگردانی جیانفرانکو رزی از ایتالیا، «پس تصویر» به کارگردانی آندره وایدا از لهستان، «عصر سایه ها» به کارگردانی کیم جی وون از کره جنوبی و «مردی به نام اووه» به کارگردانی هانس هولم از سوئد حضور دارند.

اصغر فرهادی کارگردان برنده اسکار با فیلم «فروشنده» در هشتادونهمین دوره جوایز اسکار نماینده سینمای ایران است. «فروشنده» پیش از این در جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای اصغر فرهادی و شهاب حسینی به ارمغان آورد.

شهاب حسینی و علیدوستی

فیلم فروشنده در اسکار ۲۰۱۷

پس از نمایش فیلم ها برای رای دهندگان، آکادمی فهرست کوتاه ۹ فیلم برگزیده را چهارم دی (۲۴ دسامبر) اعلام می کند. فهرست پنج نامزد نهایی پس از آن در ماه ژانویه اعلام خواهد شد.

مراسم هشتادونهمین دوره جوایز اسکار یکشنبه هشتم اسفند (۲۶ فوریه سال ۲۰۱۷) در دالبی تئاتر هالیوود در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

رکوردی جدید در اسکار ۲۰۱۷

منبع : namnak.com

مجله