ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۱۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۷

اسیر فلسطینی

دفتر اطلاع رسانی اسرا اعلام کرد که اسرای وابسته به جنبش حماس به توافقی با اداره زندان های رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود به شرط تحقق خواسته هایشان دست یافته اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، دفتر اطلاع رسانی اسرا در بیانیه‌ای با اشاره به دستیابی اسرای وابسته به حماس به توافقی با اداره زندان های رژیم صهیونیستی جهت پایان دادن به اعتصاب غذای خود، مفاد این توافق را منتشر کرد که از جمله آن توقف همه اشکال بازرسی اهانت آمیز به خصوص بازرسی عریان و بهبود شرایط زندان نفحه از طریق افزایش دستگاه های تهویه و کاهش جمعیت آن است.

همچنین توافق شده است که «محمد عرمان» رئیس هیئت عالی رهبری اسرای حماس از زندان هداریم به زندان نفحه انتقال یابد.

بر اساس این گزارش، ۴۰۰ اسیر حماس در زندان های نفحه، ریمون و ایشل اعتصاب غذای خود را تحت عنوان «کرامت ۲» در اعتراض به سیاست اداره زندان های اسرائیل علیه اسرا و انتقال این اسرا به زندان های دیگر اعلام کرده بودند.

شهادت ۶۰ فلسطینی از ابتدای سال جاری میلادی

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل (اوچا) در گزارشی اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری ۶۰ فلسطینی از جمله ۱۶ کودک را به شهادت رسانده اند و ده ها نفر را هم به اسارت گرفته‌اند.

رژیم صهیونیستی یک مرد ۳۱ ساله فلسطینی را به بهانه تلاش برای اجرای عملیات مقاومتی در ایست بازرسی حواره در جنوب شهر نابلس به شهادت رساند و یک دختر ۲۱ ساله را نیز به همین بهانه به شدت مجروح کرد.

سازمان ملل نسبت به بکارگیری خشونت مفرط علیه فلسطینیان و اعدام میدانی آنان ابراز نگرانی کرد.

در این گزارش آمده است که دشمن صهیونیستی محمد فقیه مبارز قسامی را در شهرک صوریف در شمال شهر الخلیل به شهادت رساند و در جریان آن یک منزل ۳ طبقه را نیز منفجر و با خاک یکسان کرد که در نتیجه آن ۳ خانواده فلسطینی از جمله ۳ کودک آواره و بی سرپناه شدند.

علاوه بر این، ۵ فلسطینی دیگر از جمله دو کودک در این عملیات زخمی شدند و ۶ نفر دیگر از جمله یک زن به اسارت درآمدند.

در نتیجه عملیات های نظامیان رژیم صهیونیستی در شهرهای فلسطینی نشین ۶۷ نفر از جمله ۱۴ کودک زخمی شدند. صهیونیست ها همچنین تظاهرات فلسطینیان در شهرک ابو دیس در نزدیکی قدس که به منظور همبستگی با اسرای فلسطینی برپا شده بود را نیز سرکوب کردند.

اوچا همچنین تاکید کرد که تخریب منازل فلسطینیان در قدس اشغالی در سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است که نظامیان رژیم صهیونیستی هفته گذشته ۲۰ خانه فلسطینیان در شرق قدس به بهانه عدم دریافت مجوز ساخت تخریب کردند که در پی آن ۱۷ نفر بی خانمان شده و ۲۲۱ نفر دیگر نیز متضرر شده‌اند.

بر این اساس، از ۲۶ جولای گذشته تا یکم آگوست رژیم  صهیونیستی ۱۵ باب منزل را در شهرک قلندیا در شمال قدس اشغالی تخریب کرد و بدین گونه شمار خانه های تخریب شده فلسطینیان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۱۴ مورد رسید که این بیانگر افزایش ۴۰ درصدی  تخریب منازل فلسطینیان در سال جاری در مقایسه با سال گذشته است.

این گزارش می افزاید که نظامیان رژیم صهیونیستی اخطاریه هایی را نیز به برخی فلسطینیان به بهانه عدم دریافت مجوز ساخت تحویل داده اند.

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل "اوچا" در ادامه تصریح کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری بارها کشاورزان و ماهیگیران فلسطینی را هدف تیراندازی قرار داده و ۸ قایق ماهیگیری را نیز مصادره کرده اند.

شهرک نشینان صهیونیست نیز هفته گذشته خودروهای فلسطینیان را با کوکول مولوتف در نزدیکی شهرک ارئیل در اراضی سلفیت هدف قرار دادند که طی آن یک جوان فلسطینی زخمی شد.

در این گزارش به محاصره نوار غزه نیز اشاره شده است و آمده که گذرگاه زمینی رفح همواره بسته بوده و از ابتدای سال جاری تنها ۱۴ روز آن هم به طور جزئی بازگشایی شده است. این در حالی است که بیش از ۳۰۰۰۰ نفر برای سفر از طریق این گذرگاه نام نویسی کرده اند و همچنان چشم انتظار بازگشایی آن هستند.

بازداشت ۲۳۲۰ کودک فلسطینی از اوایل اکتبر گذشته

ارتش رژیم صهیونیستی از ابتدای اکتبر سال گذشته تا کنون ۲۳۲۰ کودک فلسطینی با گروه سنی ۱۱- ۱۸ سال را بازداشت کرده است که حدود ۴۰۰ نفر از آنها همچنان در زندان بسر می برند.

در همین رابطه عبدالناصر فروانه رئیس بخش مطالعات و مستند سازی در هیئت امور اسرا و آزادگان گفت که بازداشت کودکان فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس تا کنون روند افزایشی داشته است.

وی اشاره کرد که افزایش نسبت بازداشت های سالانه کودکان خطری حقیقی برای آینده این کودکان است و این خطر تنها به میزان بازداشت ها و افزایش تعداد بازداشت شدگان مربوط نمی شود بلکه به میزان تجاوزات و جنایت های صورت گرفته علیه آنها نیز مربوط می شود.

این در حالی است که کنست رژیم صهیونیستی دو روز پیش در واکنش به آنچه تکرار حملات فلسطینیان از جمله کودکان علیه صهیونیست ها خوانده شده است، به پیش نویس قانونی در خصوص زندانی کردن کودکان فلسطینی رأی داد.

بر اساس این گزارش، تلفات صهیونیست ها در نتیجه عملیات های فلسطینیان از پائیز سال گذشته تا کنون به ۴۰ نفر رسیده است.

پیش نویس این قانون توسط «عنات بیرکو» نماینده کنست از حزب لیکود ارائه شده است و وی در این باره مدعی شد که تصویب این قانون برای حمایت از صهیونیست ها در برابر آنچه «موج تروریسم» خواند، ضروری است.

رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس در ماه اکتبر سال گذشته با اتخاذ تصمیمات و اقدامات مختلف تلاش کرده است جلوی انتفاضه قدس را گرفته و موج عملیات های مقاومتی فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطین را بگیرد، اما همه این تلاش های آن به شکست انجامیده است و این انتفاضه همچنان ادامه دارد و خواب راحت را از چشمان مقامات صهیونیست گرفته است.

اتحادیه جهانی علمای اسلام تجاوزات به مسجد الاقصی را محکوم کرد

اتحادیه جهانی علمای اسلام جنایات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان و مسجد مبارک الاقصی را محکوم و مخالفت خود با سیاست شهرک سازی را اعلام کرد.

علی قره داغی دبیرکل این اتحادیه با صدور بیانیه‌ای در اختتامیه چهارمین نشست هیات امنای آن که در شهر قونیه ترکیه برگزار شده بود، تعرضات بی وقفه نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی به مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی و مردم غیور بیت المقدس و اعدام میدانی شهروندان فلسطینی از جمله کودکان و زنان و تخریب منازل آنان و رفتارهای غیر انسانی اشغالگران صهیونیست علیه خانواده های شهدا و اسرای فلسطینی و پاسداران مسجد الاقصی را تقبیح کرد.

چهارمین نشست هیات امنای اتحادیه جهانی علمای اسلام با مشارکت ۶۳ عالم از ۲۵ کشور از سوم ماه جاری در شهر قونیه آغاز به کرد و امروز یه کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال197 روز قبل