ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

جهاد اسلامی:

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۴

نافذ عزام

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و قدس اشغالی در سایه اوضاع فاجعه‌بار منطقه قابل پیش‌بینی بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، شیخ نافذ عزام در اظهاراتی به رادیو قدس گفت: رژیم صهیونیستی همواره طرح‌هایی را علیه مسجد الاقصی و شهر قدس اشغالی و فلسطینیان دارد و در شرایط فعلی با توجه به سرگرم شدن جهان به موضوعاتی غیر از فلسطین، زمان برای تجاوزات صهیونیست‌ها مناسب است.

وی به چنددستگی به‌وجود آمده در جهان عرب و اختلافات داخلی فلسطینیان اشاره و تصریح کرد که این یک فرصت بی‌نظیر برای رژیم صهیونیستی است تا واقعیت‌های جدیدی را در مسجد الاقصی ایجاد و درد و رنج و مشکلات فلسطینیان ساکن قدس را بیشتر کند.

شیخ عزام درباره راهکارهای جلوگیری از سوء استفاده رژیم صهیونیستی از این فرصت برای تحمیل واقعیت جدید نیز اظهار داشت: این مسئله ابتدا به خود فلسطینیان مربوط می‌شود و آنها باید موضعی جدی‌تر اتخاذ کنند و گذشته از آن مسئولیتی نیز به‌عهده کشورهای عربی و اسلامی است و این کشورها نیز می‌توانند با وجود بحران‌هایی که با آن مواجه هستند دست به اقدامی بزنند به‌جای آنکه در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی سفر کنند زیرا این قبیل سفرها این رژیم را به استمرار سیاست‌های خود در قبال مسجد الاقصی و قدس تشویق می‌کند.

در همین رابطه منابع فلسطینی گزارش دادند که گروهی از شهرک نشینان صهیونیست از ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه یورش به مسجد الاقصی از سمت باب المغاربه را آغاز کرده‌اند.

تعدادی از افسران رژیم اشغالگر و گروهی از نیروهای ویژه در صحن‌های مسجد الاقصی مستقر شده‌اند تا امنیت صهیونیست‌ها را در حین یورش به این مسجد به‌مناسبت آنچه سالروز «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، حفظ نمایند.

نیروهای اشغالگر اسرائیل نیز به‌طور گسترده در قدس اشغالی و اطراف مسجد الاقصی مستقر شده‌اند و از سوی دیگر شخصیت‌های دینی و ملی در قدس اشغالی و داخل فلسطین نیز طی فراخوانی خواستار مقابله با یورش‌ها و تجاوزات صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی شدند.

تعدادی از سازمان‌های صهیونیستی طی فراخوانی در سایت‌های اجتماعی شهرک نشینان صهیونیست را به یورش گسترده به مسجد الاقصی به‌مناسبت آنچه «روز عزای یهودیان» و «تخریب معبد کذایی» خوانده شده، دعوت کردند.

در همین رابطه مرکز اطلاع رسانی امور قدس و مسجد الاقصی در گزارشی اعلام کرد که از آغاز سال جاری تاکنون دست‌کم ۹ هزار شهرک نشین و نظامی صهیونیست که بیشتر آن‌ها از اعضای گروهک‌ها و سازمان‌های تندروی یهودی بوده‌اند، اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرده‌اند.

این مرکز در گزارش خود آورده است که دست‌کم ۹ هزار صهیونیست طی سال جاری وارد مسجد الاقصی شده‌اند که ۷ هزار و ۱۸۳ نفر از آن‌ها شهرک نشین بوده، ۴۸۲ نفر از عناصر سازمان اطلاعات صهیونیستی و ۲۴۱ نفر هم نظامی و غیره بوده‌اند. علاوه بر این شماری از اعضای سازمان میراث باستانی رژیم صهیونیستی نیز بارها اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرده‌اند.

بر پایه این گزارش، در ماه آوریل ۱۹۰۸ صهیونیست و در ماه ژوئن نیز ۱۳۳۵ نفر اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرده‌اند و روز ۱۲ جولای با ۳۱۳ نفر و پنجم ژوئن با ۳۰۷ نفر، بیشترین تعرض به مسجد الاقصی در یک روز صورت گرفته است.

این گزارش می‌افزاید که شمار صهیونیست‌هایی که وارد مسجد الاقصی شده‌اند بر حسب مناسبت‌های دینی و یهودی و … متفاوت بوده است و در جریان ایام اعیاد یهودی یا دیگر مناسبت‌های دینی به‌مراتب شمار بیشتری از صهیونیست‌ها وارد مسجد الاقصی شده‌اند.

این مرکز تأکید کرد که بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده، در ماه ژانویه ۴۶۴ صهیونیست، در ماه فوریه ۱۱۴۹ نفر، ماه مارس ۱۲۷۲ نفر، ماه آوریل ۱۹۰۸ نفر، ماه می ۹۷۸ نفر، ماه ژوئن ۱۳۳۵ نفر، ماه جولای ۱۰۷۷ نفر و ماه اوت ۷۷۷ نفر اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کرده‌اند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال193 روز قبل