ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تولیت آستان قدس رضوی در قم:

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۹

رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی رژیم آل سعود را شجره خبیثه ملعونه و امتداد استکبار جهانی در منطقه دانست و گفت: شیخ عیسی قاسم، شیخ زکزاکی و آیت‌الله نمر پرچم‌دار دفاع از کرامت انسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ششمین همایش هیئت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد، با بیان اینکه انسان دارای کرامت ذاتی نسبت به سایر موجودات است، اظهار داشت: اساس کرامت خدامحوری است و این کرامت در بخشش تجلی پیدا می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه معرفت‌افزایی جزء رسالت‌های هیئات مذهبی است، افزود: شهدای نظام اسلامی با جهاد اکبری که انجام داده‌اند با داشتن کرامت انسانی به مقام شامخ شهادت رسیده‌اند.

رئیسی بابیان اینکه رسیدن به جهاد اکبر جایگاه مطلوبی است، اما عالی نیست، خاطرنشان کرد: جایگاه برتر مرحله است که در آن انسان خواسته‌های وجودی خود را منطبق با خواسته‌های پروردگار کند.

وی با تأکید بر توسل انسان به قرآن کریم و اهل‌بیت (ع) برای رسیدن به کرامت گفت: گفتار و کردار ائمه (ع) درس توحید را به انسان‌ها می‌دهد ازاین‌رو هیئات مذهبی باید به تدریس شیوه بندگی و عبودیت توجه داشته باشند.

تولیت آستان مقدس رضوی رژیم آل سعود را به‌عنوان شجره خبیثه ملعونه و امتداد استکبار جهانی در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: ظلم‌ستیزی نخستین گام در اقامه نماز و سایر فرایض دینی است، اما این رژیم که با ظاهر نماز و روزه مشکل ندارد با اعلان برائت مسلمانان برخورد می‌کند.

رئیسی معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی هیئات مذهبی را مورد تأکید قرار داد و گفت: به‌منظور دستیابی به این اهداف باید کسب کرامت در میان هیئات مذهبی فراهم شود همچنین این مجموعه‌ها باید همواره روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید آگاه به مسائل زمان خود باشند و با آگاهی کامل موضع‌گیری در مورد مسائل مختلف داشته باشند، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) بزرگ معلم کلاس درس هیئت‌های مذهبی است و هیئات مذهبی به‌عنوان کلاس درس باید از محضر ائمه (ع) درس‌آموزی داشته باشند.

تولیت آستان مقدس رضوی بابیان اینکه منتهای عبودیت و بندگی هر انسانی دستیابی به کرامت انسانی است، تصریح کرد: باید بدانیم هر بخششی برگرفته از کرامت انسانی نیست و اینکه برخی به‌منظور تحکیم موقعیت و مقام خود به دیگران بخشش می‌کنند بخشش آن‌ها مغایر باکرامت انسانی است.

 رئیسی گفت: افرادی مانند شیخ عیسی قاسم، شیخ زکزاکی و آیت‌الله نمر در حجاز پرچم‌دار دفاع از کرامت انسانی هستند و در مقابل جبهه ضدیت باکرامت انسانی قرارگرفته‌اند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال167 روز قبل